אאא

ה"עליהום" על איילת שקד - חברת כנסת מטעם ה"בית היהודי", מעורר כמה תהיות, הראשונה שבהן: מדוע רודפים דווקא אותה? והרי איננה יו"ר התנועה אלא נפתלי בנט, היא גם לא בתפקיד שרה והיא בסך הכל רק חברת כנסת, אם כך מדוע תוקפים רק אותה?

לכאורה הטענות של התוקפים אינן פונות ישירות לשקד אלא ל"בית היהודי". אלא שבאמת מדובר רק ב"לכאורה". שכן מאז הבחירות ועד עתה (ולמי שרוצה לדקדק מדובר מאז ימי "ישראל שלי") מוכיחה איילת שקד החילונית. שהיא, דווקא היא אשת העקרונות של הבית היהודי. היא הסמן המוסרי והשכלתני של המפלגה הזאת שהביאה כל כך הרבה נזקים לעם ישראל ולארץ ישראל מאז חברותה עם "יש עתיד".

אולי אף אחד אינו תוקף את יו"ר התנועה שלה מפני שהוא הוכיח זה מכבר ששום עיקרון אינו מקודש לו יותר מן הכיסא ומן הברית המשולשת עם לפיד ונתניהו. אז למה שיתקפו אדם שכזה?

תוקפים אותה כי היא לא מתחזה לדתיה, אך מכבדת את ערכי הדת יותר מכל החברים הדתיים. תוקפים אותה כי היא לא ממצמצת בעיניים ולא פוזלת לשום קידום או תפקיד אלא היכן שהיא נמצאת ובכל תפקיד שהיא משמשת היא נשארת נאמנה לעקרונותיה.

אז מה רע? מדוע בכלל לתקוף? ובכן מה שמפחיד את החילוניות השמאלנית שגייסה את כל אוצר המילים הנמוך במלחמה על שקד, הוא לדעתי, דווקא הפחד מפני "ועדת שקד". הפחד שהועדה הזאת בראשותה של שקד הולכת להפוך את החלטות ועדות פרי להחלטות חסרות שיניים.

ומזה הם מפחדים. הם מפחדים מדמות שאי אפשר ללעוג לה, ואי אפשר לתפוס אותה שקועה בתאוות שלטון או נהנתנות לשמה. הם פוחדים להתמודד עם אישה חזקה וחילונית ששומרת על זכויות המיעוט ומכבדת את הדת היהודית. שמחפשת איך לא לקרוע את העם שלא מכבדת את לפיד ואת פרי יותר ממה שהם שווים. ולא חושבת שהברית אתם היא ברית לנצח -ובכל מחיר. הם פוחדים מהאישה הזאת שיודעת ללמד כמה פרקים בדמוקרטיה דווקא אותם שרוממות הדמוקרטיה בגרונם וחרב הדיקטטורה בידם.

היא לא מתרגשת מהתקשורת ועושה את עבודתה נאמנה בישרות שמעוררת הערכה אפילו מחרדית כמוני, שחרדה עדיין ממה שיצא מאותה וועדה וחרדה לגורל בניה שבישיבות. וחרדה לגורלו של העם שלנו שהולך ונקרע בשל מנהיגות נהנתנית חסרת עמוד שדרה.

אז הם רוצים לאיים עליה דרך חוק אחר ושולי, כדי שהיא תבין את הרמז ולא תסגור את סיפור הגיוס בכמה סנקציות כלכליות. הם רוצים דם חרדי בבתי הקברות הצבאיים, ואם לא שם, אז לפחות בבתי הכלא.

אבל להסתפק בכמה סנקציות כלכליות זה לא ירצה אותם, אז הם שולחים לה אותות אזהרה בדמות של הסתה אישית פרועה. אבל לא אישה כשקד תיכנע ללחץ שהם מפעילים וכמו שאני רואה אותה היא תצא גם מהמבחן הזה מנצחת. ומכאן אני מחזקת את ידיה ועקרונותיה שהרי הם נוגעים בשורש קיומנו.