אאא

בעוד העירייה מנסה למצוא פתרונות יצירתיים לבעיית החנייה שכזכור התבררה כבעיה זניחה שלא מחייבת את פתיחת חניון העירייה, מתארגנים תושבי העיר החילוניים למאבק משלהם. בשבת הקרובה יערכו מספר ארגונים עצרת ענק שתזכיר לברקת שהוא ראש עיר חילוני, לדבריהם.

בשבוע שעבר נפגש ניצב פרנקו, מפקד משטרת ירושלים עם הגרי"ש אלישיב, ובמסדרונות העירייה עמלו על מציאת פתרון. העירייה רוצה לפתוח את חניון קרתא או את חניון אקירוב, שניהם בקרבת מקום לעיר העתיקה ובריחוק מה מהשכונות החרדיות.

בעירייה מקווים שעל חניונים אלו לא תפרוץ שוב ´מלחמת השבת´. גורמים חרדיים משוכנעים שלא תהיה פשרה על צביון השבת של עיר הקודש. אך העירייה מניחה שבשל העובדה שמדובר בחניונים פרטיים תוכל העירייה לקבל הסכמה שבשתיקה למהלך.

גם תושבי קרית יובל החילוניים מתכוונים להמשיך בפעילותם נגד ´התחרדות´ שכונתם. בשבת הקודמת קיימו החילונים בשכונה הפגנת מחאה נגד הצבת העירוב. ובשבת הקרובה הם מתכוונים להחריף את המאבק.

ובתוך כך גוברת התסיסה בקרב פעילי ימין נגד מצעד התועבה שאמור להתקיים בסוף השבוע (חמישי) בירושלים עיר הקודש. בשל מלחמות השבת צופים מארגני המצעד להשתתפות ערה של אלפי אנשים באירוע. פעילי ימין מתכוונים למחות באמצעים שונים ולשבש את מהלך האירוע.