אאא

חברי הכנסת של תנועת 'דגל התורה', משה גפני, אורי מקלב ויעקב אשר הגיעו אמש (ראשון) להתייעצות ממושכת שנערכה במעון הנופש של כ"ק האדמו"ר מבעלזא בקריית יערים (טלז סטון) שם שוהה הרבי בימים אלו למנוחה. בפגישה השתתף גם נציג החסידות ח"כ ישראל אייכלר.

חברי הכנסת ישבו בחדרו של האדמו"ר במשך שעה ארוכה ושטחו בפניו את עמדותיהם וכן את עמדת גדולי התורה של התנועה במגוון הנושאים העומדים על סדר יומה של היהדות החרדית בארץ.

הח"כים הזכירו את הגזירות הקשות על עולם התורה ואת הקיצוצים התקציביים למוסדות החינוך וכן דיברו על המשך התהליכים בחוק לשוויון בנטל כמו גם שאר ניסיונות הפגיעה בחומות הדת, כגון חוק הגיור וניסיונות ההתערבות בתכני החינוך החרדי בתלמודי התורה ובסמינרים החרדיים.

האדמו"ר שאל והתעניין בפרטי פרטים כיצד ניתן להתמודד עם כל החזיתות שכופים עלינו אויבי הדת בארץ הקודש והח"כים הציגו בפניו את מגוון הדרכים החוקתיים בהם ניתן להיאבק.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

במהלך הפגישה העלו הח"כים של דגל התורה בפני האדמו"ר את הצעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לראשי המפלגות החרדיות להיכנס לקואליציה בראשותו ודנו עמו בהשלכות של הנושא בכל המובנים.

כזכור הציע נתניהו מספר פעמים במהלך ימי מבצע 'צוק איתן' לח"כים החרדיים להצטרף לממשלתו כשגם במפגש האחרון שהתקיים בלשכתו בקריה בתל אביב, יחד עם יו"ר ש"ס אריה דרעי וחברי הכנסת יעקב ליצמן ומשה גפני עלה הנושא שוב על הפרק.

גורמים במפלגה החרדית האשכנזית מבהירים מנגד כי הדבר אינו עומד על הפרק באופן ריאלי וכי מדובר כעת אך ורק בהצעה תיאורטית. "במבנה הקואליציה הנוכחית הדבר ככל הנראה לא יתאפשר", אומרים ביהדות התורה ברמז עבה לנתניהו.