אאא

הולכים לבחירות? לאחר כחודש של עקיצות, איומים והכפשות משני הצדדים, ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש בשעה זו (שני) בירושלים לפגישה מכרעת לעתיד הממשלה עם יו"ר "יש עתיד", שר האוצר יאיר לפיד, במטרה לסיים את המשבר החריף בקואליציה.

מדובר בפגישה ראשונה של השניים מזה כחודש. מחר צפוי נתניהו להיפגש עם יו"ר "התנועה", שרת המשפטים ציפי לבני.

משבר האמון החריף בין כלל הגורמים בקואליציה נראה מוקדם יותר הערב בבירור, כאשר ראש הממשלה בנימין נתניהו דרש בצעד חריג ביותר לערוך הצבעה שמית בהצעת אי-אמון כנגד הממשלה, כך שכל חבר כנסת יגיד בקולו האם הוא מתנגד להצעה או בעדה.

כאמור, מדובר בצעד חריג ביותר, כאשר לרוב ההצבעות נערכות באופן אלקטרוני ובדרך כלל מי שמבקשים הצבעה שמית הם חברי האופוזיציה, אך במקרה זה מדובר כאמור בראש הממשלה עצמו.

נתניהו רצה לראות האם חברי סיעות הקואליציה חוברים להצעת האי-אמון ומנסים להפילו. למרות זאת, ההצעה, שהוגשה על ידי סיעת "העבודה", נדחתה ברוב של 38 תומכים לעומת 58 מתנגדים. שר האוצר יאיר לפיד לא היה במליאה בזמן ההצבעה.

נתניהו רצה לראות האם חברי סיעות הקואליציה חוברים להצעת האי-אמון ומנסים להפילו. למרות זאת, ההצעה, בשם "הממשלה לא מטפלת ברווחה וישראל תקועה בתחתית ה- OECD", שהוגשה על ידי סיעת "העבודה", נדחתה ברוב של 38 תומכים לעומת 58 מתנגדים. שר האוצר יאיר לפיד לא היה במליאה בזמן ההצבעה.

"השרים הללו משתלחים בממשלה ובעומד בראשה, הם מנסים להחליף ממשלה וראש ממשלה מתוך הממשלה שהם יושבים בתוכה, הם מפרים הסכמים מפורשים שהושגו כמו למשל מתן תוספת תקציבית אמתית לתקציב הביטחון והעברת בסיסי צה"ל דרומה".

"אני דורש מהשרים האלה להפסיק את החתרנות ואת ההתקפות", אמר נתניהו והוסיף איום, "אם יסכימו לכך - נוכל להמשיך, אם יסרבו - נסיק את המסקנות ונלך אל הבוחר. ממשלה אינה יכולה לתפקד כששרים בתוכה פועלים כל הזמן נגד מדיניותה ותוקפים את הממשלה שבה הם יושבים כמעט בכל כיוון ובכל נושא".

מנגד, לפיד הודיע הצהריים כי הוא "מתכוון לומר לראש הממשלה בדיוק מה שאני אומר לציבור כולו: אנחנו כאן כדי לעבוד. הבאנו לאישור הממשלה והכנסת תקציב חברתי, והיא אישרה אותו".