אאא

מבצע צוק איתן - כניסה קרקעית: מאז שעות הלילה חיסלו כוחות צה"ל למעלה מ-60 מחבלים ואנשי ארגון הטרור חמאס באזור סג'עייה, מה שגרם לארגון הטרור לבקש מישראל הפסקת אש הומניטרית בכדי לחלץ את גופות המחבלים והפצועים המוטלים בשכונה.

החמאס העביר את הבקשה דרך הצלב האדום וביקש הפסקת אש למשך שעתיים. עם זאת, חמאס חידש את הירי לפני מועד סיום הפסקת האש. צה"ל מצידו השיב אף הוא באש. למרות זאת, ישראל הסכימה להאריך את הפסקת האש ההומניטרית באזור בשעה נוספת, עד לשעה 16:30.

לדברי גורמים רפואיים ברצועת עזה, עשרות גופות שחוסלו על ידי לוחמי צה"ל מוטלים ברחובות סג'עייה, והחמאס מתקשה לפנותם בשל הלחימה שנמשכת במלוא עוזה.

אחד מדוברי החמאס, סמי אבו זוהרי, אמר כי הצלב האדום הוא שפנה לנציגי הארגון בעזה כדי לקיים הפסקת אש הומניטרית שתימשך שלוש שעות כדי לפנות הרוגים ופצועים. אבו זוהרי טען כי החמאס הסכים להצעה אך ישראל סירבה.

אלא שבניגוד לדברי החמאס, ישראל כן הסכימה לבקשה והפסקת האש ההומניטרית תחל בין השעות 13:30 ל-15:30 ק בשכונת סג'עייה.

לפי הודעת צה"ל, "לאור פניית הצלב האדום למתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, להפוגה הומניטארית-רפואית לפינוי נפגעים פלסטינים בסג'עייה, הוחלט לאשר הפסקה מוגבלת בזמן בסג'עייה בין השעות 13:30-15:30 לצרכים הומניטאריים דחופים".

"האלוף מרדכי שוחח עם ראש הצלב האדום בישראל ועדכן אותו בדבר ההחלטה. האוכלוסייה נקראה להתפנות בזמן הנקוב מערבה מסג'עייה ולחצות את ציר צלאח א-דין לעיר עזה. כל ניסיון לנצל הפוגה זו לירי יענה בתגובה", הזהירו בצה"ל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כפי שדווח מוקדם יותר, מאז סוף השבוע כאשר כוחות צה"ל נכנסו אל תוך רצועת עזה, חיסלו הלוחמים כ-130 מחבלים ופעילי טרור.

ברצועת עזה מדווחים כי בין ההרוגים נמצא בנו של בכיר חמאס חליל אל-חיה אוסאמה אל-חיה.

בצה"ל מדווחים הבוקר כי מאז תחילת המבצע הותקפו כ-2,438 מטרות טרור. כמו כן, במהלך הפעילות נהרגו למעלה מ-70 מחבלים ברחבי עזה ונעצרו 13 מחבלים. בנוסף, חשפו הכוחות כ-34 פירי מנהרות טרור וכחמש מנהרות שאורכן המלא מגיע משטח הרצועה לשטח ישראל.

"הטבח בסג'עייה נגד האזרחים הוא פשע מלחמה שלא ישבור את רצון עמנו. ההתנגדות לא תרשה לאויב לדרוך על אדמת עזה", אומרים הבוקר בחמאס.