אאא

הפסקת אש? בעוד המגעים בין ישראל לפלסטינים בקהיר נמשכים, ארגון החמאס מציג לראשונה תיעוד של לוחמיו בתוך מנהרה ליד הגבול מצוידים בנשק, במשגר רקטות, בפגזים וטילי נ"ט.

כתב רשת אל ג'זירה, אל-מיסחאל, סיפק הלילה (חמישי) הצצה למתרחש בגדודי אז ע-דין אל- קסאם, הזרוע הצבאית של ארגון החמאס, כאשר בפעם הראשונה מוצגים בתקשורת הזרה אנשי חמאס כשהם חמושים.

בכתבה נראים פעילים ומפקדי שטח שמבהירים כי לא יעזבו את עמדותיהם למרות הפסקת האש. לדבריהם, הם מוכנים לחדש את הירי ופעולות ההתנגדות נגד ישראל בידה ודרישותיהם במשא ומתן, בהם להפסיק את התוקפנות והסרת המצור, לא יתקבלו.

אחד מפעפילי הזרוע הצבאית אומר לכתב כי "הטילים שלנו עדיין מכוונים לכלי הרכב ולטנקים הישראליים שנמצאים במקומותיהם. באזור הגבול הזה פוצצנו יותר מטנק אחד של האויב".

"בשלב הזה לא קיבלנו הוראות מהפיקוד לעזוב את השטח", מוסיף הפעיל, "אנחנו במוכנות שיא. נמשיך להילחם במקום הזה עד שהאויב האכזר יסכים לתנאי ההתנגדות".

"אנחנו נמצאים פה על הגבול עם ישראל, מוכנים לכל דבר, אנשינו דואגים לנו", אומר אחד המחבלים.

פעיל חמאס אחר אומר כי "אנחנו אומרים לאויב השוגה באשליות שהוא השיג ניצחון - אנחנו עדיין פה על הגבול, עם כל האמצעים שלנו, ומוכנים לעמוד איתן במערכה הזו עד שנשיג את כל התנאים".

הכתב, מראיין את המחבלים בתוך שוחה שלדבריו נמצאת במוצב קדמי סמוך לגבול. אחד המחבלים אומר לכתב כי "אנחנו כעת נמצאים בשוחה הזו בתוך אזור חזאעה כיוון שאנחנו לא מאמינים לתחבולות של היהודים. מהמוצב הזה ירינו לעבר כמה התנחלויות ובהן אשכול, וכמו כן ירינו לעבר ריכוזי צבא של האויב באזור חזאעה".

בסוף הכתבה מוצגת מנהרה פעילה שלכאורה נמצאת בגבול בין ישראל לרצועה ובה נראה פעיל של הזרוע הצבאית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

התיעוד של המנהרה מגיע למרות הצהרת ישראל כי השמידה את כל מנהרות התקיפה הידועות לה, זאת למרות שברור כי לחמאס נשארו מנהרות שאינן חודרות כרגע לשטח ישראל, וכפי הנראה זו אחת המנהרות.

במקביל לתיעוד, בחמאס ממשיכים לאיים כי באם דרישותיהם לא ימולאו הם ישובו לירות לעבר ישראל מיד עם תום 72 השעות של הפסקת האש, ביום שישי ב-8:00 בבוקר.

איסמעיל הנייה הבהיר אתמול, בתגובה לדיווחים כי הפסקת האש תוארך, כי "אין הסכמה להארכת הפסקת האש".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הבהיר אתמול כי "ישראל עוקבת מקרוב אחר יישום הפסקת האש ואנו ערוכים לכל מקרה שהפסקת האש תופר. צה"ל נמצא בשטח בכוחות מתוגברים כדי לתת מענה לכל תרחיש. סביב יישובי עוטף עזה יישארו כוחות, שלא היו שם לפני המבצע, וזאת כדי לתת הגנה טובה יותר לתושבי האזור".