אאא

החרדים העובדים תומכים במועמד החילוני: אמש (ראשון) ראשי סיעת 'טוב' הארצית התכנסו והחליטו פה אחד על תמיכה במועמד החילוני אלי כהן לראשות העיר בית שמש, זאת למרות שמולו יש מתמודד חרדי, משה אבוטבול מטעם מפלגת ש"ס, הזוכה לתמיכת שאר הסיעות החרדיות.

בשעות הערב המוקדמות ראשי הסיעה בראשות היו"ר הארצי חנוך ורדיגר והיו"ר המקומי אהרון סלומון הגיעו לכנס תמיכה של המועמד אלי כהן - שם הכריזו על תמיכתם.

"אנחנו מתכוונים לתמוך במי שהבטיח לנו לעשות שינוי בעיר הזאת והוא אלי כהן", אומר הבוקר אהרון סלומון בשיחה עם "כיכר השבת". לדבריו, המשא-ומתן עימו החל להתנהל לפני מספר שבועות בתום הפריימריז של סיעתו.

"בשבועות האחרונים ניהלנו עמו מגעים, ובימים האחרונים האצנו את המשא ומתן. ניסינו לדבר עם שאר המועמדים אך לא הגענו להסכמה", הוא מספר.

סלומון מסביר מדוע העדיפו לתמוך במועמד החילוני על פני המועמד החרדיץ "תנועת טוב בבית שמש אחראית על הנושא החברתי - החרדי של העיר, אנחנו מייצגים את התושבים עצמם".

יחסיו של אבוטבול עם מפלגת 'טוב' ידעו עליות ומורדות, חודשים אחדים הם היו שותפים עמו לדרך, ולאחר מכן פרשו מהקואליציה ושוב חזרו ושוב פרשו, היה זה בתקופת היו"ר הקודם אלי פרידמן. ולמחליפו? לא טעיתם, הביקורת כלפיו נוקבת לא פחות: "אנחנו חושבים שהעיר הזו התנהלה בצורה לא נכונה ולא מקצועית ולכן אנחנו מעדיפים ללכת עם אדם מקצועי שיביא את העיר הזו למקומות אחרים"

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אני חושב שבתור תנועה חזקה ובועטת היינו מחוזרים על-ידי כולם, בסוף עשינו את הצעד האמיתי והנכון וישבנו עם כולם כולל אבוטבול, ורק אלי כהן יוכל להצעיד את העיר קדימה, אומר סלומון.

"זה לא שהנושאים שרצינו הוא לא נתן", הוא מבהיר לגבי המו"מ הקצר שהתנהל עם אבוטבול ועל ההסכם שכן הושג עם כהן, "אלא אלי כהן התחייב בפנינו להצעיד את העיר קדימה וזה מה שרצינו כמו שבוחרינו רוצים. לנו אכפת מהניקיון, מקבלת תלמידים לבתי-הספר, ולא פחות מכך מהאנטנות הסלולאריות. אותנו מעניינים הנושאים החברתיים והחרדים כאחד ולכן תמכנו בכהן".

יצוין כי לא רק בבית שמש הם תומכים במועמד החילוני, והערכה היא כי גם בירושלים הם יכריזו על תמיכה במועמד החילוני ניר ברקת.

האם תמיכתכם במועמדים חילונים על פני מועמדים חרדים רומזת משהו? תהינו. "הלוואי וזה אומר משהו על התנועה שלנו, אנחנו תנועה חרדית חברתית - ואם המועמד שהבטיח לנו לקיים את שתי הדברים האלה גם להשאיר את העיר החרדית וגם באותה מידה להתייחס לנושאים החברתיים אנחנו נתמוך בו גם אם הוא חילוני".

ומה עם תפקידים? "דיברנו איתו גם על זה", הוא מאשר לסיום אך בוחר שלא להרחיב.