אאא

למרות פגישתו של ראש-הממשלה בנימין נתניהו עם מנהיגי 'מאהל הפרייארים' ולמרות ההצהרות של יאיר לפיד כי יציג חלופה לחוק טל - כשהוא מסיט את הבעיות האמיתיות של המדינה לעברם של החרדים, הנציגים החרדים בכנסת זועמים בעיקר על יו"ר ישראל ביתנו ושר החוץ אביגדור ליברמן. לדבריהם, הוא האיש שגורם להקדמת הבחירות.

יו"ר סיעת יהדות התורה חבר-הכנסת הרב ישראל אייכלר בוחר לזלזל באמירותיו של לפיד כי יציג חלופה לחוק טל - כפי שנחשף לראשונה הבוקר ב'כיכר השבת'.

אייכלר טוען כי חוץ מדיקלומי ההסתה הקבועים הוא אינו מחדש דבר ונגרר אחרי כולם. "האכזבה הגדולה היא דווקא מנתניהו וליברמן", הוא אומר בשיחה עם 'כיכר השבת', "נתניהו נפגש אמש עם כנופיות המסיתים נגד ציבור לומדי התורה. כמו בפרשת 'הדרת נשים', כך גם בנושאי 'בני הישיבות', מתייצב ראש-הממשלה, לאכזבתי הרבה, דווקא לצד אויבי היהדות - זאת בשעה שהוא מכהן בתפקידו למעלה משלש שנים בכוחם של החרדים.

"כך גם לגבי ליברמן המכהן כשר החוץ בתמיכתנו וקיבל שורה של תיקים, בתמיכת החרדים. גם הוא חתום על ההסכם הקואליציוני המחייב גם אותו".

לטענת הרב אייכלר, "הממשלה מנסה להטות את הזעם הציבורי הצפוי ב'מחאות הקיץ' - מנושאי כלכלה, נגד היהדות הנאמנה. זאת שיטה צארית ידועה: 'הכה את היהודי והצל את רוסיה'".

הרב אייכלר לא חוסך במילים קשות נגד הצמד נתניהו-ליברמן. "זה פלא בעיניי לראות כיצד מתאגרפים נתניהו וליברמן, ראשי הימין, על גבם של החרדים. הקהל המשולהב יריע למי שיכה חזק יותר ומהר יותר ב'מושקה'. הוא יזכה לקולות הבוחרים היושבים באצטדיון הרומאי ומתענגים למראה הסכינים הננעצים בגבם של החרדים בזירה הפוליטית.

"גם עם ביבי ואיווט רוצים בחירות, אסור לנו לאפשר להם לעשות זאת ע"י רמיסת כבודם של לומדי התורה", הוא אומר בכעס.

הסוד של ליברמן

גורמים בכירים ביהדות התורה טוענים כי מה שגרם לליברמן ללכת לבחירות ולצאת חוצץ בעד גיוס החרדים, הינו נתוני סקר סודי שערך עבורו היועץ ארתור פינקלשטיין, מהם עולה כי מפלגתו החדשה של לפיד נוגסת בישראל ביתנו ב-6 מנדטים לפחות - וזאת על רקע חוק טל וגיוס בני ישיבות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

גם ח"כ ניסים זאב מש"ס זועם על ליברמן. "יאיר לפיד יכול להציג את התוכנית שלו, הוא פשוט לא מעניין ולא רלוונטי, כי זה כמו עוד מחאת הפרייארים, או מחאת האוהלים. הוא אדם מבחוץ שלא משפיע כלל וכלל", טוען זאב.

עוד אומר ח"כ זאב: "אני מתחייב ואומר כי מה שהשפיע על ראש-הממשלה - זו האמירה של ליברמן שיביא את חוק הגיוס שיזם ב-9 במאי. ללא הצהרת ליברמן - ראש-הממשלה לא היה חושב בכלל על בחירות. ויתרה מכך", מוסיף זאב, "אם ישתכנע ליברמן שאין צורך בהגשת החוק ב-9 במאי, הממשלה הנוכחית יכולה להמשיך עד הקיץ הבא ב-2013, ללא שום בעיה.

"זה לא יאיר לפיד, לא מחאת האוהלים ולא מחנה הפרייארים, זה החשש מאביגדור ליברמן, ואני אומר זאת בוודאות ובביטחון מוחלט.

"ליברמן רוצה לנגוס בליכוד, כרגע הוא רואה שיש לו הזדמנות טובה והוא מנצל אותה. הוא סובר וחושב שיגדל על חשבון הליכוד ולכן רוצה להקדים את הבחירות. ללא איום זה, אני מבטיח לך שראש-הממשלה לא היה בוחר להקדים את הבחירות. יש רק את האגו המפלגתי ואת ההישג למפלגה - אני לא רואה כאן שום שיקול ציבורי שמעבר לכך, או הרצון לראות בטובת המדינה", מסיים זאב.