נתניהו בישיבת ממשלה
נתניהו בישיבת ממשלה (צילום ארכיון: פלאש 90)

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (ראשון) לפער בין הציבור החרדי לשוק העבודה ואמר: "האוכלוסייה החרדית חייבת להתנקז לתוך שוק העבודה והעשייה הישראלית".

בפתח ישיבת הממשלה השבועית התייחס ראש הממשלה לדו"ח ה-OECD ואמר: "אנחנו מברכים כאן את מזכ"ל ה-OECD, ידידנו אנחל גורייה. ההשתתפות בגוף הזה של הכלכלות המובילות בעולם נותן לנו אמות מידה אובייקטיביות להשוות את ביצועיה של הכלכלה הישראלית והחברה הישראלית אל מול מדינות אחרות, וגם למצוא דרכים לשפר את מה שדרוש שיפור.

"בהשוואה הבינלאומית הזאת, מצבה של ישראל הוא טוב למדי: הצמיחה היא מן הגבוהות במדינות המפותחות, האבטלה היא מן הנמוכות בעולם וישראל מבצעת הרבה דברים היטב גם במדדים אחרים, למשל בנושא הבריאות שבה אנחנו מדורגים גבוהים מאוד", הוסיף ראש הממשלה.

בהתייחסות לציבור החרדי אמר נתניהו: "עם זאת, אנחנו שמענו לצד כל הדברים הטובים גם דברים שאנחנו צריכים לשפר בפערים בתוך מדינת ישראל, שגם נפערים אל מול כלכלות העולם, במיוחד באי השתתפות חלק מהאוכלוסיות שלנו - האוכלוסייה החרדית והאוכלוסייה הערבית שחייבים להתנקז לתוך שוק העבודה והעשייה הישראלית, וכמובן דברים אחרים שטוענים תיקון, כולל הזנקה של מערכת החינוך שלנו, בביצוע במבחנים בינלאומיים".