אאא

בראיון שנתן פרופ' עומר מואב ל'כלכליסט', הוא מתבטא בחריפות על מצב התעסוקה החרדית.

במענה לשאלת המראיין "איזה צעדים נחוצים לשוק העבודה?", מגיב הפרופסור שיושב בראש הפורום המייעץ לשר האוצר החביב כל כך על נציגי הציבור החרדי, כי "גיליתי שבחברה החרדית יש הבנה מלאה לכך שהם במצב שהוא לא בר קיימא, ששיווי המשקל והסטטוס קוו הוא רע לכולם ושצריך למצוא את הדרך לצאת ממנו.

"הפוליטיקאים החרדים לא יגידו את זה אף פעם, אבל הצעירים בשטח מבינים את זה. אי אפשר להמשיך ככה. זו אוכלוסייה שגדלה בקצב מהיר ולא מפרנסת את עצמה. הם יביאו על עצמם כליה ויכולים להרוג אותנו בדרך".

חבר הכנסת מנחם מוזס המכהן כחבר ועדת הכלכלה של הכנס, אומר בתגובה ל'כיכר: "הדברים הללו של מואב, הם דברי צביעות, רעות רוח והבל גמור. למעלה מ-4,000 אברכים הוכשרו לעבודה על ידי מפת"ח, מתוכם יותר מאלפיים לא מצאו עבודה עד היום הזה. אז לומר כאלה דברים עלינו, זו צביעות ורשעות".

מוזס גם מזכיר שזו לא הפעם הראשונה שהפרופ' המכובד תוקף את הציבור החרדי, וכי שטייניץ נמנע מלמנותו לתפקיד רשמי בשל הביקורת הציבורית על דבריו הקודמים. "לפני שפרופ' מואב מטיף לנו וטוען כי אנו מביאים כליה על החילונים, מוטב לו שיפתח רדיו ויאזין לחדשות הבוקר. אב חילוני חונק את בתו, ואנחנו החרדים נמיט כליה על החילונים?! שלא יטיף לנו מוסר".