אאא

רק לפני  חודשים ספורים הם הכריזו בהתרגשות על הקמת המפלגה החדשה שלהם, הם היו בטוחים שכולם יתעניינו, לצערם הרב, רק הציבור גילה התעניינות, בתקשורת הכללית והחרדית סירבו להתייחס אליהם. הם ניסו מספר גימיקים במטרה להגיע לשם, למודעות התקשורתית. מה שהתגלה כבומרנג. ועדיין בימים אלו הם רצים מבית ספר אחד למשנהו, מחוג בית מעיר לעיר במטרה לגייס קולות.

"אם אין קמח אין תורה, אנחנו הזבולון שיעזור ליששכר להמשיך וללמוד תורה",  הם טוענים בלהט ומנופפים במכתב תמיכה שקיבלו מדודם הגאון הרב מרדכי גולדשטיין ראש ישיבת התפוצות בירושלים.

מדובר בשני אחים חרדים, צעירים ודינאמיים. שני האחים לבית גולדשטיין הר' דני גולדשטיין (48), הוא  יו"ר מפלגת כלכלה, הוא נולד בארה"ב, גדל בארץ ולמד בה בישיבות שונות, כיום הוא עוסק בנדל"ן והוא מעסיק למעלה מ-1,000 עובדים במסגרת מפעליו.

אחיו, ר' בני גולדשטיין  (35), נולד בארץ, ולמד בישיבות כפר דנים וקריית מלאכי. הוא הוסמך וקיבל תעודת רבנות. כמו כן שימש כסופר סת"ם. בני גולדשטיין הקים בין היתר את הארגון 'שימות' (גניזה) שבו מכר עשרות אלפי קופסאות גניזה בארה"ב. כמו כן, הוא פועל רבות להאדיר את לימוד הגמרא בקרב ילדי ישראל באמצעות ציורים.

המפלגה החדשה כלכלה, חרתה על דגלה את מהפכת הכלכלה.

"החלטנו לשנות דרסטית את עולם הכלכלה הישראלי", הם מכריזים בעיניים בורקות. ומציגים חלק מהרעיונות המבריקים שלהם.

כמו: הכרטיס מע”מ דיגיטלי חכם לעסקים - "בארץ אנשים משלמים עלויות גבוהות לרואה חשבון, ניירת מסורבלת שמאלצת אותנו לשמור כל חשבונית קטנה. אם כל מערכת המע"מ תפעל לפי השיטה החדשה הדיגיטלית  נזוכה באופן אוטומטי ומידי ובכך נוכל לוותר על החשבוניות המסורבלות, נחסוך בהדפסת נייר.", הם מסבירים. ושולפים פתרון נוסף בנושא הדיור.

ההצעה היא לחייב את הבנקים לכלול במשכנתא הראשונה הניתנת לאדם את סכום המדד המשולם לקבלן, את דמי הרכישה הגבוהים, כל הוצאות עורך הדין, דמי תיווך אם ישנם, ואף הוצאת פתיחת תיק בבנק.ההצעה חיונית לאנשים הרוכשים דירה, ומגלים כי מעבר לסכום שעליהם להוציא לרכישת הדירה, הם צריכים לשלם עשרות אלפי שקלים כהוצאות נלוות.

אגב, כל ההצעות שלהם מתמקדות בנושאים כלכליים.

"לאורך מערכת הבחירות עליתם לכותרות ולאו דווקא בהקשרים חיובים...גייסתם אנשים שבעיקר גרמו לכם להיראות הזויים?"

"תקראו לזה גימיק, או נסיון להגיע למדיה", דני גולדשטיין ממהר להסביר וגם מבקש להתייחס בכבוד לכל אחד שמגיע מהעם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"הם מדברים אל העם, הם אנשים שעובדים בעמל כפם. ומסבירים את העם", הם מסבירים את הצעד  התמוה שעורר רבים להרים גבה ולשאול האם מדובר במפלגה הזויה או רצינית.

בימים אלו הם עסוקים מאד. בהתלהבות השמורה רק לאנשים המאמינים באמונה שלימה במצע שלהם הם מנסים לגייס קולות במרץ.

מה גורם לכם לחשוב שהציבור החרדי ההולך אחרי רבותיו יבחר בכם?

"חשוב לציין כי יצאנו לדרך בברכת רבנים ובתמיכתם. הדוד שלנו הגאון הרב מרדכי גולדשטיין שתומך בנו וישנם רבנים נוספים מאזור הדרום.

"ומה שיש לנו לתת שאין לאחרים  מאד יחודיי, אנחנו משלבים קמח ותורה ובעיקר מאמינים כי התורה תשמור על כלכלת המדינה, ונעשה הכל בכדי  לעזור לישיבות ולבני התורה", הם מבטיחים.