אאא

מאוחדים בגינוי רצח הנער הערבי: סיעת יהדות התורה שהתכנסה בשעות הצהריים (שני) בכנסת, החליטה על שיגור הודעת גינוי חריפה לרציחתו של הנער הערבי מוחמד אבו חדיר תושב שועפט בירושלים.

יו''ר הסיעה מנחם אליעזר מוזס שיגר לכלי התקשורת את ההודעה הבאה: "סיעת יהדות התורה בכנסת מגנה בכל תוקף את רצח הנער הערבי משועפט, וקובעת כי זהו מעשה מזעזע המבזה את העם היהודי".

ביהדות התורה מוסיפים כי אין זו דרך היהדות. "בתורה נאמר "לא תרצח". כל רצח הוא דבר איום ונורא, בזוי ומזיק, ואסור שיתרחש. מי שרוצח מבצע פשע בכך שקיפד חיי אדם, ואם מדובר ביהודים - הרי שעברו על חוקי התורה וגם גורמים נזק נוראי ליהודים באשר הם".

"רצח ואכזריות אין מקומם ביהדות" אמר ביהדות התורה והוסיפו כי מבצעי המעשה "אינם יכולים להסתתר מאחורי טיעון של נקמה או 'עשיית דין' בחוטפי ילדים. אסור שיעשה אדם דין לעצמו, וודאי שלא לעשות דין במי שאינו נמנה עליהם, אלא כל חטאו הוא בכך שהינו אותו בן לאום כמותם. ולכן, הרצח הזה, מגונה ומוקע ע"י כל רבדי וגווני הציבור היהודי – וחשוב שהגינוי הזה יירשם ויובלט".

הרב הראשי מגנה את הרצח, הבוקר (כיכר השבת)

הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו גינה גם הוא בצהריים (שני) בפתח ישיבת מועצת הרבנות הראשית את רצח הנער הערבי מוחמד אבו חדיר. "זו אינה דרכה של תורה", אמר הגר"ד לאו וקרא למנהיגים מהמגזר הערבי לפעול באופן אקטיבי "כדי למנוע הסלמה והתדרדרות במצב הביטחוני. אין מקום להמשך שפיכות הדמים מכל הצדדים - ויש לפעול להרגעת הציבור".

מוקדם יותר תקף נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס הגאון רבי שלום כהן את הרוצחים היהודים ואמר כי חל עליהם דין רודף: "מי שידיו מגואלות בדם נקיים יש עליו דין רודף ואי אפשר לתאר את עונשו מן השמיים. ערב שלושת השבועות עלינו להרבות באהבת חינם מבית ומחוץ ובזכות זה ניוושע ישועת עולמים".