אאא

בעוד יש גורמים המנסים לכפות לימודי ליבה על מוסדות החינוך החרדיים, המציאות מוכיחה כי דווקא המגזר החרדי אינו נזקק ללימודים אלו ומוביל בציוני מבחני הפסיכומטרי על פני אוכלוסיות אחרות.

הבחינה הפסיכומטרית אינה באה לבחון אינטליגנציה, אלא את סיכויי ההצלחה של הנבחן בלימודים אקדמיים. כבר כמה שנים שמבח"ר – המרכז ללימודים אקדמאים בבני-ברק - בשיתוף EZ Way מקיימים קורסי פסיכומטרי מותאמים עבור המגזר החרדי בהצלחה מרובה.

הנתונים מוכיחים כי ממוצע הציונים של כיתות מהמגזר החרדי לא נופל מהמגזר הכללי ואף עולה עליו עשרות מונים בהתמדה ובחריצות.

עו"ד אהוד צלטנר מנכ"ל EZ Way מספר כי קרוב ל- 60% עוברות את החציון לעומת 50% באוכלוסייה הכללית וכ- 25% מכלל התלמידות החרדיות עוברות את ציון ה- 600.

נתונים אלה מרשימים במיוחד צריך לאור אחוז האוכלוסייה שמגיעה מהציבור החרדי, בתנאי פתיחה נחותים בהרבה מכלל האוכלוסייה.

נתונים אלו מוכיחים כי כל ניסיון לפגוע בחינוך החרדי במתכונתו הנוכחית של מורשת ישראל סבא, כתוכנית הליבה שנועדה להכניס תכנים לעולם הישיבות ולתלמודי תורה, רק נועדו לקנטר ולא לקדם את רמת הלימודים של החינוך החרדי.

מנכ"ל מבח"ר הרב יעקובוביץ’ מציין כי "הקורסים שקיימנו לאחרונה בשיתוף פעולה עם EZ Way הסתכמו בהצלחה רבתי, והעובדה שמדברים עליהם כה רבות גם במגזר הכללי מוכיחים זאת יותר מכל".

"הקורסים למגזר החרדי הם עולם אחר לגמרי", מספר לנו בסיפוק מנהל EZ Way עו"ד אהוד צלטנר. "הבנות לרוב מתחילות את הקורסים עם ממוצע 350 והרמה ההתחלתית שלהן במתמטיקה ואנגלית נמוכה יחסית. מדובר בעקרות בית, אמהות לילדים, שעושות מאמצים כבירים כדי ללמוד. לעיתים תכופות ניתן לראות אמהות צעירות שלא מצאו בייבי סיטר ומביאות את התינוק עמן. המוטיבציה שלהן, הנחישות להצליח ולהתגבר על פערים לימודיים".