אאא

שעות ספורות אחר פרסום גזר הדין המפתיע בעניינו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, חברי הכנסת החרדים מעדיפים שלא להביע תמיכה באולמרט ומנגד גם לא למתוח עליו ביקורת. הם צועדים בין הטיפות, כדי לשמור - מחד - על קואליציה יציבה עם נתניהו, ומנגד להותיר את כל האופציות פתוחות ולא לחסום את שובו של אולמרט למערכת הפוליטית.

יו"ר סיעת יהדות התורה, ישראל אייכלר, אמר ל"כיכר השבת": מבלי להצדיק את אולמרט, מטרתן של החקירות היא יצירת "ערפל קרב" לאפשר לפקידים "האנונימיים" במשרדי השלטון החילוני לעשוק את האזרחים, כדי לממן מאות אלפי פקידי השלטון התופסים משרות בשיטת "חבר מביא חבר". השיטה היא לפעול בתוך סעיפי החוק ולחסום "זרים" מכל מכרז, מכל תקציב ומכל משרה במגזר הציבורי". 

אייכלר הוסיף: "המשטר החילוני הסובייטי מסתתר בכסות "הכל לפי החוק". הוא כותב את סעיפיו הקטנים של החוק ויוצר את הפרשנות לפי צרכי הפקידים והמשפטנים ומקורביהם. 

"השחיתות הנוראה ביותר היא שתיקת התקשורת המגוייסת לשירות המישטר המושחת בתוך הפקידות והפרקליטות. לכן מחירי המים, הדיור, החשמל והדלק ויוקר המחיה כה גבוהים, כדי לממן את מערכת שלטון העושק והגזל הנושא את שם החוק והדמוקרטיה לשווא".

לפי אייכלר, "אהוד אולמרט לא נתפס בעבירה על החוק. אך הוא יצא בעור שיניו, רק בגלל שאינו דתי ולא מזרחי והיה לו מספיק כסף לקבל את עורכי הדין הגדולים ביותר והיה זה שכרו. כל אחד אחר לא היה יוצא בשלום ממלתעות התנינים המשפטיים".

זאב: "מזדהה עם אולמרט"

ח"כ ניסים זאב מסיעת ש"ס השוהה בחו"ל בוחר להתייחס לזוית אחרת בעניינו של אולמרט. לדבריו, הוא שמח בהקלה שחש אהוד אולמרט היום עם העונש הקל יחסית שספג. "אולמרט אמר שיצא זקוף ואני מזדהה איתו לחלוטין", הוסיף זאב.

לדבריו, "בית המשפט נהג במידת החסד והרחמים למרות שאנו נמצאים בימי הדין. בתי משפט צריכים לנהוג גם במקרים אחרים בצורה כזו. 

"מצער שישנם מקרים הפוכים כמו בפרשת הרב שלמה בניזרי, שם החליטו השופטים ללכת במידת הענישה החמורה ביותר ללא סיבה מוצדקת".

מנגד, חבר הכנסת מיכאל בן ארי מסיעת האיחוד הלאומי טוען בשיחה עם כיכר השבת כי העונש המגוחך לראש הממשלה אהוד אולמרט הוא "כשלון מוחץ למערכת המשפט". בן ארי אמר: "אני בטוח כי במבחן בוזגלו כל אזרח אחר היה נשלח לכלא על הרשעתו בעבירות מסוג זה".