אאא

"מה ההבדל בין מגרון לחוק טל? זה פופוליזם זול", כך מגיב הבוקר (ראשון) סגן שר הבריאות יעקב ליצמן לראש הממשלה בנימין נתניהו שקרא לגיוס לכולם. השר אלי ישי הגיב ואמר כי "קמפיין הבחירות החל על גב החרדים".

המערכת הפוליטית גועשת בעקבות ריח הבחירות שהחל פושט בה בימים האחרונים, והבוקר בפרט, בעקבות התייצבותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נגד הציבור החרדי בכל הנוגע ל'חוק טל', גם במחיר של הליכה לבחירות.

אמש, אמר ראש הממשלה למקורביו כי "לא אהיה במציאות שבה אני נתון לסחטנות של השותפות הקואליציוניות. אני לא חושש מבחירות". הבוקר, נפגש נתניהו עם ראשי 'מאהל הפרייארים', והבהיר בפניהם כי יוביל חקיקה לשירות לכולם גם במחיר של הליכה לבחירות.

בפתח ישיבת הממשלה הבוקר, הגיב יו"ר ש"ס, שר הפנים אלי ישי, לקריאתו של נתניהו לגיוס לכולם ואמר כי "קמפיין הבחירות החל על גב החרדים. הם חושבים שזה מביא יותר מנדטים. הקמפיין יהיה רצוף שנאה והסתה נגד הציבור החרדי".

לדבריו, "אנחנו מוכנים לבחירות בכל רגע נתון. אנחנו עובדים כל הזמן. אני לא רוצה בחירות, אבל אני מרגיש שנתניהו וליברמן רוצים בחירות. אין מפלגה שערוכה לבחירות יותר מהר מאיתנו".

סגן שר הבריאות, חבר-הכנסת יעקב ליצמן, הגיב לדברי ראש הממשלה ולדורשי גיוס החרדים כי "אין כאן חדש, אלא פופוליזם זול. אם רוצים בחירות על-כך - אנחנו ערוכים בהתאם".

ליצמן הוסיף ואמר כי "הסדרת נושא בני הישיבות ומעמדם החוקי מופיעים בהסכם הקואליציוני שעליו חתומות כל הסיעות. כולם מחוייבים לכך. כולל אלה שדורשים במפתיע גיוס החרדים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"החלטת בג"ץ באחרונה בעניין חוק טל דורשת מציאת פתרון לכך, בדיוק כפי שראש הממשלה עושה והממשלה פועלת בסוגיית מגרון", הוסיף ליצמן.

"מה ההבדל בין מגרון לחוק טל?", תהה ליצמן. "גם שם יש פסיקת בג"ץ והממשלה משקיעה בפתרון מוסכם. בדיוק כך הענין בחוק טל. הנציגות החרדית לא תוותר בנושא הסדרת מעמדם החוקי של בני הישיבות, מתוך עיקרון ברור שכל מי שירצה ללמוד תורה יאפשרו לו זאת".

בפגישתו הבוקר עם נציגי המאבק אמר ראש הממשלה כי "חלוקת הנטל חייבת להשתנות. מה שהיה לא יהיה. זאת פגישה שנייה שלנו בחודשים האחרונים. אני יודע שיש הרבה טרמפיסטים שהצביעו בעד הארכה אוטומטית של חוק טל. אני לא כזה".

לדברי נתניהו, "חוק טל יוחלף בחוק שוויוני יותר, צודק יותר ואני אביא אותו. החוק החדש יכלול גם שירות אזרחי לערבים. צריך לעשות זאת מבלי לשסות ציבור בציבור. השינוי יהיה כרוך בהרחבת מסגרות ובהגדלה תקציבית. זה יעד בסדר עדיפות גבוה לביטחון המדינה".