אאא

יומיים לאחר הורדת הדירוג של מעלות לחברה, מדווחת היום קבוצת רבוע כחול על ירידה משמעותית בפעילותה ברבעון הראשון של 2009. הירידה בהיקף הפעילות של החברה לעומת התקופה המקבילה אשתקד נבעה בעיקרה מירידה במכירות בעקבות המיתון במשק, התחרות הגבוהה בענף והשפעות חרם החרדים על חנויות שפע שוק של הקבוצה שהחל בפברואר אשתקד.

קבוצת הרבוע כחול מדווחת על ירידה משמעותית בפעילותה ברבעון הראשון של 2009. הירידה בהיקף הפעילות של החברה בהשפעות חרם החרדים על חנויות שפע שוק של הקבוצה שהחל בפברואר אשתקד. רמי לוי לכיכר השבת "כל ישראל ערבים זה לזה"

מכירות החברה ברבעון הראשון הסתכמו ב-1.76 מיליארד שקל, ירידה של כ-3.1% בהשוואה להכנסות של 1.82 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

מנכ"ל רבוע כחול, זאב וורמברנד, מסביר את הירידה בהכנסות בין היתר בשינוי האסטרטגי אותו הוביל, בו שונה מבנה תת הרשתות בקבוצה. "במהלך השנה שעברה כתבנו תוכנית אסטרטגית והפרק הראשון שלה הוא בניית מבנה אחר לתת הרשתות שלנו והשקת מותג פרטי. ביצענו את ההשקה של מגה בול ונכון להיום יש לנו 41 חנויות מפורמט זה. בשנה שעברה ברבעון המקביל היינו עם מבנה חנויות ותת רשתות שלא התאימו למצב. שינינו את כללי המשחק בשוק והפכנו לשחקן מהותי, דינמי ומפתיע בתחום ההארד-דיסקאונט".

למרות הירידה בהכנסות, רבוע כחול הצליחה לשפר את שיעור הרווח הגולמי, שהסתכם ב-503.1 מיליון שקל, המהווים 28.5% מההכנסות. זאת בהשוואה לרווח גולמי של 503.5 מיליון שקל (27.6%) בתקופה המקבילה אשתקד.

מהלך נוסף צפוי הוא המשך הרחבת תת הרשת עדן טבע מרקט שמונה היום שבעה סניפים. הרשת כיום עדיין אינה רווחית תפעולית, אך ברבוע כחול צופים כי היא תעבור לרווח תפעולי ראשון בשנת 2010 לאחר פתיחתן של שלוש חנויות נוספות.

רמי לוי מנהל רשת שיווק השקמה אומר בתגובה ל´כיכר השבת´: "כל עם ישראל ערבים זה לזה, אני לא חושב שיהודי צריך לגרום ליהודי אחר ירידה בפרנסה. אסור לנו לשמוח לאור נתונים כאלו.

אני לא חושב שזו הדרך להשפיע, מתפרנסים גם עובדים רבים באותו עסק, ולדעתי הדרך שבחרו החרדים, במאבק בריבוע הכחול, איננה נכונה".