אאא

הנגיד החסידי מסתבך שוב? הבוקר (שני) נעצר בנתב"ג איש העסקים החרדי אלי כהן (64) תושב בני ברק, בשעה שביקש לעזוב את הארץ ללונדון.

כהן נעצר לבקשת שלטונות ארה"ב לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בעבירות של סחר בציוד בטחוני עם איראן, כשעל פי החשד סיפק למדינת אוייב חלקי חילוף למטוסי הפנטום.

על פי ההאשמות נגד כהן בארה״ב, עבר איש העסקים החרדי בין השנים 2000-2004 על צו נשיאותי ועסק ביצוא ציוד לחימה ללא היתר. בנוסף, בין השנים 2012-2013 היה כהן מעורב על פי החשד ביצוא בלתי חוקי של חלקי חילוף למטוסי הפנטום זאת ללא קבלת אישור שר האוצר האמריקאי.

לפי הודעת משרד המשפטים לאחר מעצרו "המשיב הורשע בעבר בארצות הברית בעבירות קודמות של יצוא ציוד לחימה ללא היתר ונדון שם למאסר, חזרתו על המעשים לאחר מכן מעידה על מסוכנותו ועל כך שלא ניתן לתת בו אמון. המעשים המיוחסים לו והרשעתו הקודמת מצביעים על כך שפעילויותיו הפליליות הן ממושכות, מתוחכמות וחסרות מעצורים". 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 (צילום בלעדי: ניוזלנד)
ביתו של כהן, הערב (צילום: ישראל כהן)
הגדלה

במהלך הדיון שהתקיים בעניינו בבית משפט השלום בירושלים, הוארך מעצרו של כהן ביומיים זאת בכדי לאפשר לארצות הברית להגיש בקשת הסגרה.

מנגד, כהן עצמו הכחיש את כל המיוחס לו וטען כי אין לו קשר למקרה וכי לא ידוע לו על כתב אישום שהוגש כנגדו בארה"ב. יצויין, כי כהן הינו איש חסד ובעל צדקה ידוע ומפורסם בציבור החרדי ומתגורר בקריית הרצוג בבני ברק. בעשור האחרון, התקרב כהן לחסידות פרימישלאן וכיום הוא נחשב לאחד מהתורמים הגדולים בקהילה.

יצויין עוד, כי פרשת מעורבותו  של כהן במכירת ציוד לאיראן הגיעה לכלי התקשורת בישראל לפני כחצי שנה זאת בעקבות פרסומים בעיתונות היוונית אולם לאחר חקירה קצרה שוחרר כהן ולא הוגש נגדו עד עתה כתב אישום בישראל.