אאא

מחר (שני) עשוי לפוג צו איסור הפרסום על שמו של החשוד המרכזי בפרשת הכת המשיחית, דמות מוכרת במפעל ההתנחלויות ובקרב חסידי ברסלב. 

לפי החשד של המשטרה, הקבוצה המשיחיסטית ניצלה נשים יהודיות בדרכים שונות כדי "לקרב את הגאולה". לטענת חברי הכת, הבנות שנוצלו על ידם "מצילות את עם ישראל ומקרבות את הגאולה".

בחודשים האחרונים התנהלה חקירה סמויה במהלכה נחשפה הכת המסוכנת ונעצרו שישה חשודים בניצול הבנות בשיטות שונות של דת וגאולה. החקירה החלה לפני כארבעה חודשים כאשר למשטרת ישראל הגיעה תלונה על כך שכת כלשהי ובה מספר אנשים מנצלים את הבנות שנכנסות אליה.

לאחר קבלת התלונה נפתחה חקירה סמויה ביחידה המרכזית של מחוז ש"י שכללה פעילות מודיעינית, מבצעית, וחקירתית במהלך החקירה התגלו מספר דרכי פעולה 'מסמרי שער' של הכת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בין היתר עולה כי החשד לשטיפת מח לנשים שעיקרה מעשים שונים שיטהרו את הגויים והניצוצות שלהם יביאו לגאולה, חשד ליצירת תלות בראשי הכת באמצעות שימוש בחומרים מסוכנים ובאלכוהול וכן כסף תמורת הניצול והפצת פעילות הכת בכל רחבי הארץ.

בנוסף לעצור המרכזי, בין העצורים נמצאים תושב אשקלון בן 47, תושבת קריית ארבע בת 40 ותושבת ירושלים בת 39 זאת לצד שני עצורים נוספים.

עו"ד דוד ברהום, שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את אחד החשודים שנעצרו בפרשת הכת: "מן הראיות כרגע לא עולה כי מדובר בכת, אלא בסכסוך משפחתי שהוביל להגשת תלונה על אירועים שהתרחשו לפני שנים. כמו כן שני החשודים סובלים מבעיות נפשיות ומטופלים על ידי מערכת בריאות הנפש".