אאא

בעוד שבוע בדיוק, אזרחי ישראל יגשו אל הקלפיות ברחבי הארץ ויבחרו במי שהם רואים כמתאימים ביותר לייצגם בכנסת ה-19.

הזירה הפוליטית רוחשת, מלבד הפעילות האינטנסיבית לגייס קולות נוספים, המשא-ומתן על ההצטרפות לקואליציה הבאה נדמה שכבר התחיל ומדי יום כותרות כלי התקשורת עוסקים בכך.

ב'מעריב' מדווח הבוקר כי גורמים בליכוד מודים שבימים האחרונים קיים חשש ממשי שראשי המפלגות החרדיות, ש"ס ויהדות התורה, ימליצו בסופו של דבר לנשיא המדינה על שלי יחימוביץ' כמתאימה להרכבת הממשלה הבאה.

כידוע, מיד לאחר פרסום התוצאות הרשמיות של הבחירות, נשיא המדינה נפגש עם ראשי ונציגי כל המפלגות שנכנסו לכנסת, ודן איתם במי הם רואים כמתאים להרכבת הממשלה ועל מי הם ממליצים. בסופו של דבר הנשיא יטיל את הרכבת הממשלה על מי שיראה כי יש לו את מרבית הסיכויים לכך.

לפי הדיווח ב'מעריב', בכירים בליכוד אמרו אמש כי "אין מה להתרשם מההצהרות שמפזר דרעי ומהקריאות שלו לנתניהו לשבת ולסכם על עקרונות הממשלה הבאה". לדבריהם, "מדובר באמירות של תקופת בחירות, שנועדו אך ורק לצורך אלקטורלי".

לטענת הבכירים, ראשי המפלגות החרדיות מנהלות בימים אלו שיחות עם בכירים במפלגות העבודה של שלי יחימוביץ' והתנועה של ציפי לבני בנוגע לאפשרות כי שלא ימליצו על מי שנתפס כשותף הטבעי שלהם אך מתנכר בצורה קשה ואיומה, בנימין נתניהו, כמועמד לראשות הממשלה.

הבכירים בליכוד טוענים כי מאחורי התוכנית להמליץ על יחימוביץ' עומד אריה דרעי יחד עם ראשי יהדות התורה, כאשר לדבריהם בליכוד לא סומכים על דרעי וחוששים כי יהדות התורה תיגרר בעקבותיו.

החשש הממשי של בכירים בליכוד מצטרף לדיווח אתמול ב'מעריב' כי בליכוד-ביתנו ינסו לאחר הבחירות לפנות קודם למפלגות של ציפי לבני, יאיר לפיד ושאול מופז בניסיון להרכיב איתם את הקואליציה הבאה.