מיקי חיימוביץ  (צילום: פלאש 90)
אאא

העיתונאי ז'וז'ו אבוטבול, מגיש ב'קול ישראל', יוצא במתקפה חריפה נגד העיתונאית מיקי חיימוביץ בעקבות ה"תחקיר" שלה בתוכנית 'המערכת' בזכיינית רשת - ערוץ 2, על מצוקת הדיור החרדי בו ניסתה להפחיד את הציבור החילוני מפני "השתלטות" החרדים על הערים החילוניות.

בדברים שאמר אמש (שני) בתוכניתו ברשת ב' של קול ישראל תקף אבוטבול את חיימוביץ ואמר: "עלתה תוכנית חדשה, מיקי חיימוביץ תוכנית 'המערכת', הכותרת של התוכנית הראשונה הייתה כביכול לדבר על מצוקת הדיור של החרדים".

"אבל בפועל מה היה בתוכנית? בפועל מה שהיה בתוכנית זה ההשתלטות של החרדים על שכונות בכל מיני ערים, ועל הסכנה כביכול שקיימת לציבור החילוני", המשיך אבוטבול.

"אני לא מצליח להבין", המשיך ז'וז'ו ותקף, "לא את העורכים, לא את המגישה, ולא את התפיסה בכלל. כאילו מה אנחנו רוצים - איפה הם יגורו, ברחוב? כאילו מה? לשלוח אותם למדבר?".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

המגיש מ'קול ישראל' לא הסתפק והשווה את הטענות של חיימוביץ לנאצים. "הרי הטענות שהושמעו פלוס מינוס באותו תוכנית דומות לאותם טענות שהושמעו בגרמניה, מה ההבדל בין הטענות? שאתה מגדיר, גוזר, נגזר, מפעיל השפעה תת הכרתית או לא תת הכרתית", תקף אבוטבול.

"למה ללבות את השנאה? מה החרדים אוייבים שלנו?! מה הם לא אחים שלנו?! מה אנחנו אמורים להסיק? מצד אחד אומרים 'בוא נשלב אותם בעבודה, בצבא' ומצד אחד להדיר אותם? למה? כאילו מה - לחרדי אסור לגור ליידי? למה לקחת את זה לצד השלילי?", תהה ז'וז'ו אבוטבול.

בהמשך דבריו אמר אבוטבול: "אני באמת מאוד מקווה שבתוכנית הבאה מישהו ישכיל לתקן את העוול שנגרם למגזר הזה שלא בצדק ולא בהגינות".

ההקלטה מתוך שידורי רשת ב' של קול ישראל.