המ"מ והסגן. ראש בראש נגד המנכ"ל
אאא

הטרגדיה הנוראה שהכתה באלעד בשבוע שעבר, עם פטירתה של אישה צעירה בדמי ימיה, כשהיא מותירה אחריה שבעה יתומים רכים, הביאה אמש לזעזוע עמוק נוסף בעיר, עם פרסומו של מכתב נוגע ללב, אותו כתבה המנוחה למחלקת הגבייה בעיר, ימים ספורים טרם פטירתה הפתאומית.

בפנייתה קוננה מרת ויזל על הליכי העיקול אותם נקטה כנגדה עיריית אלעד, בדרישה פתאומית לתשלום מופרך ורטרואקטיבי של ארנונה בסכומי עתק של עשרות אלפי שקלים, לכמה שנים אחורה, כאשר סכומי הכנסתה בפועל, זעומים ומספיקים בקושי לפרנסת ביתה. שלושה ימים בלבד אחרי כתיבת אותו מכתב קורע לב, השיבה המנוחה את נשמתה ליוצרה.

בעקבות פרסום הדברים והסערה שחוללו, התראיינו אתמול סגני ראש העיר אלעד - זליג אורלנסקי וישראל פרוש בתכניתו של אבי מימרן ברדיו ´קול ברמה´, וחשפו עובדות חמורות על אופן התנהלות העניינים בעיריית אלעד.

מסתבר כי בעניין הזה לפחות, ישנה אחדות מוחלטת ותמימות דעים בין שני הסגנים והם סבורים באופן חד משמעי מהו ומיהו שורש הבעיה: "המנכ"ל, הגזבר ומה שביניהם – הם הבעיות של העירייה".

המדובר כמובן במנכ"ל העירייה מר יגאל גואטה ובגזבר העירייה מר אמנון מקסימוב. אלו האחרונים מסוכסכים ביניהם מסתבר, ומשכך הופכים כל תושבי אלעד להיות בני הערובה במאבק בין שני הבכירים.

"בשבוע שעבר המנכ"ל הסתדר עם הגזבר, אז התושבים קיבלו. כעת הם לא מסתדרים, אז כולם סובלים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בראש הפירמידה עומד ראש העיר הרב יצחק עידן, עליו יש להם דווקא רק מילים טובות לומר, "ראש העיר הוא אדם טוב וקשוב" הם קובעים. את המנכ"ל והגזבר הם מאשימים לעומת זאת, ובשידור חי, בכל תחלואי העירייה: "המנכ"לות והגזברות מעוותת, כל תושבי העיר סובלים כשהם רבים".

הרקע לדברים החמורים של סגני ראש העיר, הינה העובדה שנחשפה כאן לא מכבר, על אופן התנהגותו הבוטה של מנכ"ל העירייה יגאל גואטה כלפי סגני ראש העיר. התנהגות שדומה כי הגיעה לשיאה בישיבת המועצה המדוברת בה צעק המנכ"ל על סגן ראש העיר וביזהו לעיני כל הנוכחים בישיבה.

גם כלפי הגזבר מלאים סגני ראש העיר טענות כרימון, בעיקר על העובדה כי הוא מתעלם מהם לחלוטין, מבטל סיכומים, ומתנהל לדבריהם "כאילו היה ראש העיר בכבודו ובעצמו".

"שמונה חודשים לא הוצאנו דברים החוצה" אמר פרוש בתגובה לדברי אורלנסקי כי ניתן אולי לסגור את הדברים בפנים, "אני קורא לחברי מועצת העיר לעשות סדר".