אאא

שירות הביטחון האמריקני בכוננות. הוא חרד מפני התפתחות של עימותים בין מנהיג לוב מועמר קדפי לבין יהודי העיירה אנגלווד שבניו ג´רסי.

מנהיג לוב הודיע השבוע כי הוא מתכוון לבוא בחודש הבא לניו יורק כדי להשתתף בדיוני העצרת הכללית של האו"ם. בעת שתושבי אנגלווד שבניו ג´רסי, בהם יהודים חרדים לא מעטים, יקימו את סוכותיהם, מתעתד קדאפי לבנות לו אוהל, בחלקה בשכונה השייכת לשגרירות הלובית. באוהל זה הוא מבקש לשהות בכל מהלך הביקור, כפי שהוא עושה בכל ביקוריו בעולם, שם הוא נמנע מלשהות בבתי מלון.

עד לפני כמה ימים עוד חשבו בני הקהילה היהודית לקבל את פני האורח שיבוא לשכונתם בפרחים ובעוגות. אך אחרי שהתברר כי הוא יצא מגדרו כדי לקבל בארצו את פניו של הרוצח מלוקרבי, השתנתה המגמה וראשי הקהילה היהודית באנגלווד מבקשים מקדפי: אל תבוא.

קרוב ל-300 איש נרצחו בפיגוע הפיצוץ של מטוס חברת "פן אם" מעל העיירה הסקוטית לפני עשרים שנה. כמעט כולם אמריקאים וביניהם כמעט 40 מתושבי ניו ג´רסי. אלו זועמים עתה על יחסו של קדפי לרוצח, שאחרי ששוחרר מסיבת הומניטאריות ושב ללוב, קיבלו קדפי כגיבור לאומי.

שלטים בנוסח, "קדפי התרחק מאתנו" כבר החלו להיתלות במרפסות העיירה. היהודים מובילים את החרם על קדפי אך ספק אם זה ישנה את כוונותיו וימיר את אנגלווד במקום אחר.