אאא

בעקבות השיפוצים שנערכים באחרונה במירון ואשר גרמו לנפילת ספרי-התורה במקום, תיערך היום ערב ראש חודש אלול - עצרת תפילה וזעקה במקום.

הערב החליט גאב"ד ירושלים הגאון רבי יצחק-טוביה וייס להשתתף אף הוא בעצרת התפילה, לצד חברי הבד"צ וכל חסידי תולדות-אהרן. העצרת תיערת במתחם תולדות אהרון הסמוך לציון.

בעצרת הגדולה שתיערך בשעה חמש צפויים להשתתף רבים שיבואו למחות על השיפוצים במתחם הציון. עוד קודם לכן, בשעה שלוש וחצי יגיעו מאות חסידי תולדות אהרון לתפילת יו"כ קטן במקום, לצד המוני עמך ישראל המנצלים את בין הזמנים לתפילת ערב יו"כ קטן בציון הרשבי. המדובר באחד הימים העמוסים ביותר בשנה בציון הרשב"י.

גורם בעדה החרדית אומר הערב ל'כיכר השבת' כי למרות ניסיונות ההידברות עם מבצעי העבודות, הם המשיכו לשפץ במקום, כשרבים לא יכלו להיכנס למערת רשב"י. הערב הוציא הבד"צ איסור על המשך העבודו עד לתאריך ראש חדש חשוון, אולם למרות זאת, נכון לשעה זו השיפוצים במתחם נמשכים.

בעוד כשבועיים, בתאריך י"ז אלול צפוי הרב רבינוביץ לסיים את תפקידו כיו"ר 'ועדת החמישה'. מי שצפוי להחליפו בתפקיד הוא מנכ"ל מע"צ אלכס ויז'ניצר. בעדה החרדית תולים תקוות רבות בחילוף הקרוב, למרות העובדה, כי אדם חילוני יחליף אדם חרדי בתפקיד.

מפקד משטרת צפת, רן אופיר, שעמד בימים האחרונים בעין הסערה, נוכח הדיווחים על מעצר 'משגיח העבודות' של העדה החרדית במקום (דיווח שהוכחש על ידו), אומר הערב ל'כיכר השבת': "נכון לעכשיו לא קיבלנו שום מידע על העצרת. לכשיתקבל המידע, נבחן אותו וניערך בהתאם". אופיר גם הסכים כי אין צורך באישור מוקדם לעצרת הנערכת בתוככי המתחם..