אאא

הבחירות לראשות עיריית ניו יורק: בשעות אלו, נפתחים הקלפיות במסגרת ההתמודדות הפנימית במפלגה הרפובליקנית ובמפלגה הדמוקרטית לבחירת המועמד למירוץ לראשות העיר ניו יורק בבחירות שיתקיימו בנובמבר הקרוב.

בציבור החרדי, שוררת אכזבה באופן יחסי מכהונתו האחרונה של ראש העיר (היהודי) מייקל בלומברג, וזאת בעיקר בשל הקשיים שהערים בנוגע לקיום מצוות ברית המילה. הפעם, מעדיפים בציבור החרדי "להמר" על מועמדי המפלגה הדמוקרטית שמצידם עושים הכל על מנת ולגייס את תמיכת המגזר החרדי הנחשב למשפיע ביותר בבחירות הללו, ועשוי אף לקבוע בסופו של דבר את זהותו של ראש העיר הבא וזאת בשל גודלו היחסי והריבוי הטבעי בעיר.

בין שלושת המועמדים במפלגה הדמוקרטית הנחשבים לבעלי הסיכויים הגבוהים ביותר, נמצאים ביל דה בלסיו, ביל תומפסון, וכריסטין קווין.

 (צילום: shutterstock, א' בליק)
כריסטין קווין לצד היועץ החרדי (צילום: באדיבות עזרא פרינדלנדר)
הגדלה

בימים האחרונים, "חרשו" המועמדים השונים את השכונות החרדיות ונפגשו עם מנהיגי הקהילות החסידיות במטרה ולהשיג את תמיכתם.

בין הנושאים בהם התמקדו המתמודדים השונים בהבטחותיהם לציבור החרדי היו נושאי החינוך, הדיור, הבריאות וכמובן ההבטחה שלא להתערב באוטנומיה הרוחנית הפנימית החשובה לראשי המגזר.

במוצאי צום גדליה, נערך כנס ענק בשכונת וילאמסבורג בברוקלין - מעוזה של חסידות סאטמר בעיר, לכבודו של המתמודד ביל דה בלסיו. האירוע נערך תחת הכותרת "זכור ברית", כשהמסר הכפול מרמז הן על נוסח הסליחות שנאמרו באותו ערב בבתי הכנסת הסמוכים, והן על העובדה שהציפייה מדה בלסיו הנה שישמור על האפשרות לקיים את המצווה כהלכתה.

 (צילום: א' בליק)
דה-בלסיו באירוע שערכה לכבודו חסידות סאטמר (צילום: א' בליק)
הגדלה

"יהדות וילאמסבורג קומט ארויס אין די מאסן לחלוק כבוד למלכות" נכתב בכרוזים בשפת האידיש.

דה בלסיו, הנחשב למתמודד המוביל בסקרים, הגיע בלווית יועציו החרדים אהרון נאה ופנחס ריגל, ונשא נאום נרגש במהלכו הבטיח כי ידאג לצורכי האוכלוסיה החרדית.

הערב, נוכל לדעת האם מסע החנופה לציבור החרדי, אכן השתלם למועמדים. 

צפו בתיעוד מאירוע המחווה לדה-בלסיו • צילום: א' בליק