אאא

את חודש אפריל 2007 לא ישכחו בחברת 'לייפוייב' לעולם, כמו שלא ישכח גם הציבור כולו. מניית חברת 'לייפוייב' שזינקה במאות אחוזים (השתוללות חסרת פשר - הרבה מעבר לערך הריאלי – הסבירו בחברה), הפכה לשמועה החמה בציבור החרדי. רבים מיהרו להשקיע שם את מיטב כספם, עד שבבוקר אחד באפריל 2007, התנפצה הבועה. מניית 'לייפוויב' הפסידה באחת עשרות אחוזים מערכה. 

השמועות שהתרוצצו אז בציבור, גרסו כי המדובר בחברה שאין מאחוריה כלום, המילים 'תרמית' ו'בדיה' נשמעו אז במינונים גבוהים, אלא שמי שהיה אשם בניפוח הלא ריאלי של חברה בעלת ערך סביר וחזון עתידי להצלחה, היה לפחות בחלקו הציבור עצמו, זה שהתנפל על המניה באופן בלתי סביר.

'לייפוייב' היא בעצם חברת 'ביו-מד' המתמחה בתחום המכשור הרפואי, היא פועלת להפצת, יישום ושכלול טכנולוגיה ייחודית וחדשנית. עיקר פעילותה הינו להפצת מכשיר המחקה את התדר החשמלי הטבעי של גוף, וזאת לצורך ריפוי פצעים כרוניים. הפצעים הללו, יש לציין, אינם בעיה אסטטית, אלא הצלת חיים של ממש ומניעת קטיעת איברים עבור חולי סכרת, אנשים הסובלים מפצעים כרוניים, פצעי לחץ ועוד. כאשר בעתיד צפויה התרחבות לתחומים נוספים כגון טיפול בשיתוק וכדו'.

מי שמשמש היום כמנכ"ל החברה, הינו הד"ר מישל אפרגן, מומחה בכיר ויועץ נודע לעשרות חברות בתחום ה'ביו-מד'. מאז נכנס לתפקידו, דוחף הד"ר אפרגן את הכרת הממסד הרפואי הבינלאומי בטכנולוגיה הייחודית ופורצת הדרך, אותה מפיצה 'לייפוייב'.

החידוש מבחינת 'לייפוייב' בימים אלו, הינם התוצאות הקליניות החיוביות הדרמטיות של הניסויים, אותם קיבלה החברה במסגרת מאמציה לקבל את אישורו של מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA). מדובר בתהליך האורך כשנתיים וחצי, כאשר על פי הערכות כעת, בתוך כשנה בלבד תוכל כבר 'לייפוייב' להחזיק בידיה את האישור המיוחל, ולהחל בשיווק הטכנולוגיה לשוק האמריקאי הענק.

לקראת הכניסה לשוק האמריקאי, חתמה לאחרונה 'לייפוייב' על הסכם כוונות עם גוף אמריקאי, למכירת חלק מזכויות השיווק של הטכנולוגיה בארה"ב, בסכום עתק של 46 מיליון דולר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

החברה נסחרת כיום בבורסה לפי שווי של 100 מיליון ₪, כאשר מאז הנפילה הגדולה הכפילה החברה את ערכה ב-400%. אמנם עדיין רחוק מאוד מהערך של אז, אך יציב, הגיוני ומניב.

לקראת הכניסה לשלבים המכריעים של אישור המוצר ב-FDA, יוצאת היום 'לייפוייב' להנפקה בבורסה, הנפקה שמטרתה גיוס מיליון וחצי דולרים למימון הליכי האישור.

החידוש מבחינתה של 'לייפוויב' בהנפקה הפעם, הינה העובדה כי הרשות לניירות ערך, בדקה את החברה, והעניקה לה ל'תשקיף מדף' להנפקת מניות, מה שמצביע על רמת אמון גבוהה בחברה מצידה של הרשות לניירות ערך.

בחרה מאמינים כי ההנפקה תוכתר בהצלחה רבה, זאת לאור השוק העצום הצפוי עם אישור ה- FDA. כאשר חברה אחרת המשווקת טכנולוגיה שונה בשוק האמריקאי לתחום ריפוי הפצעים – חברת KCI, מוכרת מוצרים בסכום של למעלה ממיליארד דולד בשנה(!), מה שמצביע על הפוטנציאל האדיר בשוק האמריקאי, בו ממקדת כרגע 'לייפוייב' את מאמציה.