אאא

מתח רב שורר בקרב הציבור החרדי לקראת הדיון הבוקר (שלישי)  בבית המשפט המחוזי בירושלים בעתירת היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין והמועמד המפסיד אלי כהן הדורשים לקיים בחירות חוזרות בעיר בית שמש וזאת בשל הזיופים שהתגלו במספר קלפיות.

אמש הגיעו ראש העיר הנבחר משה אבוטבול יחד עם נציגי תנועת 'דגל התורה' במועצת העיר שמואל גרינברג ומשה מונטג אל מעונם של גדולי ישראל מרנן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן ושר התורה הגר"ח קנייבסקי על מנת ולקבל את ברכתם לקראת הדיון המכריע.

בעיתונים היומיים במגזר החרדי מופיעה הבוקר מודעה גדולה תחת הכותרת "בעד עמך רחמים שאלי" בה מתבקש הציבור על-ידי גבאי הקהילות לומר תהילים בשעת המשפט למען המערכה הגורלית ולריבוי כבוד שמיים.

יצויין כי בעוד ביומונים החסידיים של תנועת 'אגודת ישראל' העיתונים "המודיע" ו"המבשר" מופיעה המודעה בעמודו הראשון של העיתון כשבנוסף נקרא הציבור להתפלל להצלחתו של ראש העיר משה בן ורדה הרי שביומון הליטאי "יתד נאמן" מופיעה מודעה דומה בעמודו האחרון של העיתון כשהשורה בה נקרא הציבור להתפלל להצלחת ראש העיר אינה מופיעה.

גורמים בעיתון מנמקים זאת כעובדה טכנית וזאת בשל העובדה שהעיתון של יום שלישי הינו חינמון ומופץ ברבבות עותקים והביקוש למודעות ופרסומים הינו עצום על כן רק בעמודו האחרון נמצא מקום.

באשר להשמטת שמו של ראש העיר מהשורה, אומר גורם ב'יתד' כי "התביעה היא לבחירות חוזרות ללא הבדל בין ראשות העיר למועצת העיר כך שעם כל הכבוד לאבוטבול הוא לא היחיד שצריך כאן ישועה, מאחר ובמקרה של בחירות חוזרות גם חברי המועצה נפסדים".