הרב שמואל אליהו
הרב שמואל אליהו (צילום: פלאש 90)

היועץ המשפטי לממשלה יודיע לרב שמואל אליהו כי אינו ראוי להתמודד למשרת הרב הראשי לישראל. כך מדווח היום העיתונאי שלום ירושלמי ב'מעריב'.

על פי הדיווח, היועץ המשפטי צפוי להודיע לרב אליהו כי "מועמדותך אינה ראויה ועלולה לגרום לבעיות משפטיות". 

החלטתו של היועץ המשפטי מגיעה לאור שורה של פסקים ואמירות שיוחסו לרב שמואל אליהו ונחשבו לגזעניות. בין היתר אסר לכאורה הרב אליהו להשכיר דירות לסטודנטים ערבים בצפת. 

יצויין, כי הודעתו הצפויה של היועץ המשפטי לממשלה אינה מחייבת את הרב שמואל אליהו להסיר את מועמדותו. אולם על פי 'מעריב': "יש בה אמרה ציבורית נחרצת". 

כזכור, לפני מספר ימים כתב הרב שמואל אליהו ליועץ המשפטי לממשלה מכתב תגובה להאשמות שהוטחו בו.  במכתבו כתב הרב אליהו: "אני אוהב את מדינת ישראל. קדושת הארץ וקדושת כל אדם שנברא בצלם אלוקים, שעליו אמרו חכמינו ז"ל "חביב אדם שנברא בצלם" - עומדים לנגד עיניי", המשיך וכתב הרב אליהו, "כאדם, כיהודי, כרב בישראל וכמי שמועמד לתפקיד הרב הראשי לישראל אני רואה עצמי מחויב לכבד השקפות שונות של אהבת הארץ, לכבד את הזולת, לכבד את מוסדות השלטון, ולכבד את הגר".

"עם זאת, בהיותי נאמן הן לערכיה של תורת ישראל הן לערכי הציונות ומדינת ישראל, אני מבחין בין בני אדם, יהודים ולא יהודים, שכולנו מצווים בכבודם, לבין אויבים שמבקשים את רעתנו".

הרב שמואל אליהו ממשיך וכותב ליועץ המשפטי כי "בצער קיבלתי את אסופת הציטוטים המיוחסים לי ובהם מופיעים ציטוטים לא מעטים המהווים מחזור מגמתי של נושאים שונים שכבר הועלו לסדר היום וירדו. חלקם כלל לא נאמר על ידי מעולם וחלקם נאמר בהקשרים אשר הוקצנו והוצגו במנותק מההקשר התורני שבו נאמרו".