אאא

בשבועות האחרונים מתנהל מאבק עז בין חילונים לחרדים תושבי שכונת הגבעה הצרפתית בירושלים, על רקע פריחתה של קהילה חרדית במקום. גורמים חילוניים לא רואים זאת בעין יפה, ומנסים בכל דרך למנוע הקמת גנים למגזר החרדי.

הציבור החרדי שחש מושפל מהתנהלות החילונים פנה לעורך-הדין דוד הלפר, חרדי תושב השכונה, בבקשה שייצג אותם במאבקם.

הלפר אמר היום ל"כיכר השבת": "כבר תקופה ארוכה שהתושבים חשים באנטישמיות מכיוונו של המנהל הקהילתי. למעשה, הפעולות האלו מתחילות להגיע מפרוטוקולים של הוועדות הפזיות בהם מצוטט כביכול ניר ברקת שאומר שבשכונות חילוניות לא יקום גן חרדי".

לדברי עורך הדין, הקהילה החרדית פנתה למנהל הקהלתי בבקשה לקבל שירותים זהים כפי שכל יתר תושבי השכונה מקבלים, ונידחנו פעם אחר פעם.


הלפר. מאבק בלתי מתפשר

"ביקשנו להיפגש, לשמוע ולהשמיע והם לא הסכימו", טוען אלפר. "לאחרונה נתלו מודעות - אנחנו לא יודעים אם הם קשורים למנהל הקהילתי - אבל הן מדברות באופן בוטה ביותר כלפי הקיום של הציבור החרדי בשכונה, דבר שמזכיר את גרמניה הנאצית לפני השואה". 

הוא מכנה את מה שמתרחש "תחושה נוראית וגזענית", ומצהיר: "אנחנו מתכוונים לפנות למשטרת ישראל כדי שתחקור את ההסתה הזאת".

פינדרוס: "מציין לשבח את ראש העיר"

לדבריו, "לא ניתן לקבל מצב שבו בנאדם שעל רקע דתו יהיה מודר מביתו ומשכונתו, זה לא ייתכן".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ביום חמישי האחרון אישרה מועצת עיריית ירושלים העברה של תלמודי תורה לציבור החרדי באזור. זה לא התקבל יפה בציבור החילוני, כצפוי, ותושבי השכונה מחו נגד ההחלטה וקראו קריאות גנאי לעבר ראש העיר והוצאו על ידי המאבטחים מאולם הישבה. 

סגן ראש העיר יצחק פינדרוס שמטפל בפרשה העגומה אמר ל'כיכר השבת': "אני שמח שמועצת העיר הפילה את הבקשה של נציג מרצ שלא להעביר את התוכנית לבניית שלושה בניינים לתלמודי תורה ועוד עשרה גנים לציבור החרדי.

"הציבור הזה סובל כבר שנים ממצוקה קשה ומחוסר של למעלה מאלף כיתות חינוך. תוכנית זו היא חולייה אחת מתוך התוכנית הבינוי הגדולה שעיריית ירושלים מקדמת.

"אני רוצה לציין לשבח את ראש העיר שעמד מימין הציבור החרדי ביושר ובהגינות".

(צילום: ישי כהן)