אאא

"יעדו המרכזי של הביקור בארה"ב שהיה בהבאת דברה של העיר בני-ברק ויעדיה של קרן לפיתוח העיר זכה לתגובות אוהדות ונלהבות", כך אמר יעקב אשר, ראש העיר בני ברק בקבלת-פנים בשדה-התעופה שנערכה לכבודו, ביזמת הרב חנוך זייבט, מ"מ רה"ע, עם שובו משליחות ציבורית בארה"ב.

אשר, שנפגש בימים האחרונים עם גדולי האדמורי"ם, ובהם האדמורי"ם מסטמר, מסקוירא, מבובוב, ממונקטש, מנובומינסק, מקוסוב ומספינקא, ועם ראשי היהדות החרדית ואישי ממשל מסר, כי אין, כמעט, יהודי שומר תורה ומצוות שלא סיפר לו על קשריו עם העיר בני-ברק, אם כתלמיד ישיבה בה, אם כחסיד של אחד האדמורי"ם, אם בקשר לבני-משפחה, אך עם כל זאת, הציבור, בעיקרו, לא הכיר ולא היה מודע עד כה לגודלה של בני-ברק, למגוון הגדול של מוסדותיה ופעליה ולתכניות הפיתוח היחודיות של העיר.

לצורך זה גם הודיע ראש העיר על כוונתו להכין ספר, שיכלול את כל התכניות לפיתוח מוסדות חינוך, רווחה ופיתוח כגינות וכדומה, והוא יטיל זאת על הרב חנוך זיידמן, מנהל האגף לתשתיות ולפיתוח של העירייה. ספר זה יוצג בפני אישי ציבור בארה"ב. הוא גם מסר על הקמתה בקרוב של הנהלת הקרן בארץ ובארה"ב, שתורכב מאישי ציבור ידועים.

הרב זייברט, מ"מ ראש העיר, שיזם את קבלת-הפנים הנרגשת, הדגיש כי מטרתה היא להביע את הוקרת אנשי העירייה והעיר על פעילותו הנמרצת והמפרכת של ראש העיר לפיתוח העיר ועל האווירה הכללית של אחדות ושיתוף הפעולה בין כל חברי מועצת העירייה. דברי הערכה ותודה השמיעו גם הרה"ג רבי ישראל ארנטרוי, רב קהל עדת ישורון בני-ברק; הרב מנחם מנדל אייזנברג, הרב אליהו דדון והרב אברהם רובינשטיין, סגני רה"ע ואברהם טננבוים, מזכיר העירייה ודוברה.

במסגרת הסיורים נתקבל אשר, אצל כ"ק האדמו"ר מסטמאר שליט"א שהביע את קורת-רוחו לשמוע על פעולות הקרן, התעניין בנעשה בעיר והבטיח את עזרתו לקידום ענייני הקרן בקרב יהדות ארה"ב.

מבית האדמו"ר יצא ראש העיר לפגישה בעיריית קריית יואל-מונרו שם התקיימה לכבודו קבלת-פנים גדולה, בראשות הרב אברהם וידר, ראש העיר, שסקר את פעולותיה המגוונות של עיריית מונרו. בביקור במונרו סייר אשר גם במוסד הענק "שערי חמלה" לילדים מיוחדים והביע את התרגשותו מגודל המוסד ומגודל פעולותיו.

בעירייה סקווירא יצא ראש העיר, עם הנגיד החרדי הרב אברהם הלפרין, לביקור במוסד "לאם ולילד" שבהנהלת הרב אביגדור אסטרייכר, בהדגישו את התפעלותו מהפאר וההדר של המוסד המרשים. בסקווירא נתקבל ראש העיר, אצל כ"ק האדמו"ר שליט"א ששמע בקשב רב על העיר בני-ברק ועל תכניותיה המגוונות של העירייה. הרב יעקב אשר גם נפגש עם הרב דוד וינברגר, מחשובי הרבנים.

לראש העיר נערכו קבלות פנים גדולות, בהשתתפות אישי ציבור רבים, בהן בארגון "יד אברהם", שבראשות הרב קלצקי; אצל הרב אברהם בידרמן, מחשובי אישי הציבור הפעילים למען הכלל והפרט; במחוז ברוקלין, שם נתקבל ע"י מר ארווין מוסקוביץ, נשיא המחוז; מר דב הייקינד, חבר בית-הנבחרים של מדינת ניו-יורק ומר ג´רי נבדלר, חבר הקונגרס. כמו"כ נפגש ראש העיר עם מר מייקל בלומברג, ראש עיריית ניו-יורק ועם מר ויליאם טומפסטון, מועמד לראשות העיר. ראש העיר גם נפגש עם עורכי העיתונים היהודיים והציג בפניהם את מטרות ביקורו ואת שילובם של יהודי ארה"ב לקידומן.