אאא

שישה ימים מאז יצאו תלמידי ירושלים לחופשה בעקבות סופת השלג, והבוקר (רביעי) רוב התלמידים בבירה ישובו אל ספסל הלימודים החל מהשעה 10:00 בבוקר.

לעומתם, אלפי תלמידים אחרים, בבתי ספר וגני ילדים בעיר, ייאלצו להישאר בבתיהם לאחר שהעירייה טרם הצליחה לטפל בנזקים שהותירה הסופה במוסדות החינוך בו הם לומדים.

בעירייה אומרים כי ביום שלישי נפתחו כ-70% מבתי הספר והגנים ומרבית התלמידים הגיעו, והבוקר עתידים להיפתח כ90% מבתי הספר והגנים.

כפי שדווח אתמול בהרחבה ב"כיכר השבת", בכל הנוגע למוסדות החינוך החרדיים, העירייה הטילה את האחריות לטיפול בנזקים על מנהלי המוסדות.

איתמר בר עזר, מנהל אגף חינוך חרדי בעיריית ירושלים, כתב למנהלי המוסדות כי "לצערנו גם אנו מבינים את משמעות החובה הנ"ל אך אין באפשרויות האגף לבצע ולממן עלויות אלו. יחד עם זאת אנו עושים מאמצים גדולים לגייס תקציב שיסייע בחלק מהעלויות".

ח"כ משה גפני, תקף את ההחלטה בחריפות ואמר כי "ניר ברקת כלל לא פרסם רשימת בתי ספר במגזר החרדי ומבחינתו החרדים אינם קיימים. אותם חרדים שהעלו אותו לשלטון יתנו על כך את הדין".

במקביל למוסדות החינוך, קווי האוטובוסים הבינעירוניים של חברת 'אגד' אל ירושלים וממנה אל רחבי הארץ החלו לפעול בשעה 5:45, לפי הלו"ז הרגיל. הקווים העירוניים בעיר החלו לפעול בשעה 6:00. הרכבת הקלה פועלה כסדרה מהשעה 5:30.

מהמשטרה נמסר כי מרבים הצירים בעיר ירושלים פתוחים לתנועה. אמש, אלפי נהגים נתקעו במשך שעות ברחובות העיר בשל עומסי תנועה כבדים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אז היכן לא יתקיימו היום לימודים במוסדות החינוך החרדים?

חינוך מיוחד:

בי"ע אוהל רחל

·         גני פתחיה

·         גני בית יעקב – מירסקי 9

·         גני בית יעקב – מירסקי 10

·         גני בית יעקב – רובין 35

·         גני בית יעקב – נוף רמות 72

חינוך עצמאי:

1.       בית יעקב – אוהל רחל

מעיין החינוך התורני:

1.       אור חדש

2.       יקירי ישראל (הבית היהודי)

3.       נתיבי התורה

גני הילדים העירוניים נפתחים הבוקר כסדרם, למעט מספר מקומות מצומצם. נציגי רשתות החינוך מעדכנים על מצב הלימודים את הורי התלמידים.