אאא

סערה בעקבות חשיפת "כיכר השבת" הבוקר (שלישי) על סייר בכביש 6 שהתנכל בערב שבת למשפחה חרדית שבסך הכל ביקשה עזרה - לאחר שלטענתו היו ברכב נוסעים מעל המותר.

● חשיפת 'כיכר השבת': אלימות מחרידה בכביש 6

כפי שפרסמנו, לטענת האב, רב מכובד בישיבה חרדית בדרום, הסייר השתמש באלימות פיזית ומילולית נגדו ונגד רעייתו, כשהוא משגר קללות ואיומים ללא הפסקה.

אחת מבנות המשפחה, ילדה בת 8, משחזרת בראיון וידאו שנערך על רקע כביש 6 את האירוע כולו, מנקודת מבטה.

הילדה בכביש 6, היום (צילום: כיכר השבת)

"האיש אמר שהוא לא רוצה לשחרר אותנו עד שהמשטרה תבוא. התחלנו לבכות כי לא רצינו להיות בכביש בשבת. אבא ואמא שאלו אותו מתי המשטרה תבוא והוא אמר אולי בעוד שעה. הם התחננו אליו וכולנו בכינו ובכינו והוא לא התייחס".

הילדה המשיכה וסיפרה: "ההורים שלי לא ידעו מה לעשות. הם ניסו לעצור מונית ואז הוא אמר שאם תעצור מונית אני אדרוס אותך. אבא שלי ניסה לעצור מונית והוא הרביץ לו וזרק את הכיפה והכובע. אמא שלי עם אחותי הקטנה בת שנתיים ניסתה גם היא לעצור מונית ואז הוא גם הרביץ לה".

התגובה 

מחברת "דרך ארץ" נמסר בתגובה ל'כיכר השבת: "ביום שישי בצהריים פנה לקוח למרכז הבקרה של כביש 6 וביקש סיוע בחילוץ רכבו. הסייר, שהגיע למקום תוך כחצי שעה, איתר רכב פרטי כשבתוכו תשעה נוסעים ובהם שבעה ילדים קטנים, כאשר החוק מאפשר הסעת 5 נוסעים בלבד.

"הסייר, שהמתין לקבלת אישור לגרור את הרכב (מאחר וגרירה בכביש 6 כרוכה באישור) לא רצה לסכן את הנוסעים ברכב ובכביש, וגם הזעיק למקום את משטרת התנועה בשל מספר רב של נוסעים ששהו ברכב.

"במקביל להמתנה לאישור הגרירה ולמשטרה, איבדו הנוסעים ברכב את הסבלנות בטענה כי כניסת השבת מתקרבת, והחלו לגדף את הסייר. לאחר מכן נהג הרכב, אב המשפחה, ניסה לעצור טרמפים תוך שהוא עומד על הכביש, במרכז המסלול הימני, ומסכן את משפחתו ואת יתר הנוסעים. רכב שחלף בזמן זה כמעט ודרס אותו, אולם הסייר גילה תושייה ומשך את הנהג אל מעבר לשוליים, ובכך מנע תאונה רבת משתתפים ופגיעה בנפש.

"במהלך הדקות הבאות עצרו במקום מספר כלי רכב שלקחו משם חלק מהילדים, אולם ההורים העדיפו להישאר במקום ולהמשיך בחילופי הדברים עם הסייר. מספר דקות מאוחר יותר עצר במקום אוטובוס שלקח מהמקום גם את ההורים והילדים. נבקש להדגיש כי הסייר פעל במקצועיות, כמצופה ממנו ומעבר לכך, בכל הנוגע לשמירה על בטיחותם של הנוסעים בכביש, כולל המשפחה בה מדובר, וכי כל טענה על אלימות פיזית ומילולית משוללת כל יסוד".