אאא

בית חולים בסן דייגו דיווח לאחרונה במגזין רפואי כי טיפל בילד בן 11 שסבל מפריחה קשה וקשקשים בעור. הילד לא הגיב לתרופות הרגילות המטפלות בפריחה בעור, ולאחר שנבדק גילו כי הילד רגיש למתכת מסוג ניקל, והחל לסבול מהאלרגיה לאחר שנחשף לאייפד שהכיל את המתכת האלרגנית.

ד"ר שרון יעקב שטיפל בילד וכתב את הדו"ח, מספר כי האלרגיה שאמנם לא מסכנת חיים, אך עלולה להיות מטרד של ממש. במקרה הזה הילד כאמור לא הגיב לתרופות הרגילות שמטפלות בפריחה, וניתנו לו סטרואידים ותרופות אנטיביוטיות לטיפול בפריחה. לדברי הרופא המטפל, הילד נאלץ להישאר בביתו ולפספס את הלימודים בעקבות חומרת הפריחה.

לאחר שלא הגיב הילד לתרופות הרגילות, החלו רופאיו לבדוק את מקור הפריחה, ומצאו שהציפוי של האייפד המשפחתי, שנקנה בשנת 2010, מכיל תרכובת של המתכת האלרגנית ניקל.

משפחתו סיפרה שאכן הילד שיחק באייפד באותו יום בה החלה הפריחה, וכי לאחר שהחל להשתמש בכיסוי לאייפד, הפריחה נחלשה.

 (צילום: shutterstock)
פריחה, אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
הגדלה

אין זו הפעם הראשונה בה מצאו ניקל במכשירים אלקטרוניים. ולא מעט אנשים בעולם אינם יכולים להשתמש בחלק מהמכשירים האלקטרוניים הללו ללא כיסוי מתאים. אך זו הפעם הראשונה שהתרכובת נמצאה במכשיר של אפל. אפל אגב, סירבה להגיב לדיווחים.

הרופא שטיפל בילד מדווח כי כ-25 מהילדים המגיעים עם פריחות בעור, סובלים מרגישות לניקל, לעומת 17 אחוזים בלבד לפני עשור. לדבריו, הניקל עלול להימצא בשלל מוצרים שילדים מתעסקים אתם, החל ממסגרות משקפיים, דרך תכשיטים, ולאחרונה גם כאמור במכשירים אלקטרוניים. הרופא אומר כי מעתה יצטרכו הרופאים לבדוק את האופציה כי הילד רגיש למכשיר הטלפון שלו, או לכל מכשיר אלקטרוני נוצץ ביתר רצינות.