אאא

הטרגדיה בירושלים: מקורבים למשפחה החרדית שבנה בן ה-3 נפטר השבת במהלך השינה, טוענים כי שעות קודם לכן הוא טופל במרפאת "טרם" בעיר, שם שחררו אותו לביתו לאחר שבדיקות שנערכו לו נמצאו תקינות.

הילד לא חש בטוב יום קודם לכן וסבל מחום גבוה, נטען. האם לקחה אותו למרפאת "טרם" בעיר, אולם שם שחררו אותו תוך מתן כדורים, כך לטענת המקורבים למשפחה.

כזכור, הילד אותר בבוקר יום שבת על ידי בני משפחתו כשהוא ללא הכרה לאחר שנת הלילה בביתו ברחוב תורה מציון בירושלים. חובשים מתנדבים של ארגון "איחוד הצלה" מסניף ירושלים הוזעקו למקום בכדי להציל את חייו, ביצעו בו פעולות החייאה ממושכות. אולם למרבה הצער, נקבע מותו.

מ"טרם" נמסר: "מבדיקה ראשונית עולה כי הילד הגיע עם תלונות של שלשולים. הצוות הרפואי ערך לילד בדיקות רפואיות מקיפות לרבות בדיקות דם שיצאו תקינות. התיעוד הרפואי מדויק וכוללני והטיפול שניתן היה בהתאם לכל סטנדרט רפואי מקובל".

"בטרם מצרים על המקרה ומוסרים את תנחומיהם למשפחה. את מיוני טרם פוקדים מאות אלפי מטופלים מידי שנה אשר זוכים לטיפול רפואי על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר".

לא הפעם הראשונה שעולות טענות נגד "טרם"

זו אינה הפעם הראשונה שעולות טענות כנגד אופי הטיפול במרפאת בטרם. רק לאחרונה, בעת אסון ההרעלה בשכונת גבעת מרדכי בבירה, נטען כי רופאיה התעלמו מהעובדה שהורי הילדות יעל ואביגיל גרוס ז"ל, הזהירו מכך שנעשה ריסוס בחומרי הדברה בביתם. 

יו"ר ארגון "מגן לחולה" הרב בני פישר, תקף את המרפאה והתייחס לטענה לפיה הרפואים לא ייודעו בכך שבבית בוצעה הדברה: "אני שאלתי את האבא ואת האימא, והם אמרו לי כל אחד בנפרד שהם אמרו שוב ושוב לרופאים ב"טרם" שנעשה ריסוס בבית". 

מאוחר יותר, המליץ פישר שלא ללכת ל'טרם' בכיר מקרה רפואי: "כל מה שקשור סביב רפואת משפחה אפשר ללכת לטרם בשביל בירור ראשוני. אבל אם זה משהו חירום ומשהו יותר מורכב, יש מקום ללכת לחדר מיון מרכזי עם מערך יותר מקיף".

"עם כאבי ראש לא הייתי הולך לטרם באף מקרה ובשום סיטואציה בכל מקום בארץ. כאב ראש חריף צריך להתפנות לחדר מיון ולא ללכת למקום שלא יכול לתת את שירותי המוח. אם זה בירושלים, אז זה רק להדסה, כי אין בית חולים אחר שנותן שירותי מוח" טען אז.