אאא

"אנחנו כבר עכשיו מוכנים מאוד למבצע שכזה, לשחרר את גלעד שליט", כך אמר היום (רביעי) ע', חייל חובש כיפה, המשרת ביחידת הימ"מ - יחידת העילית של משטרת ישראל ללוחמה בטרור.

את הדברים אמר החייל בראיון לכלי-התקשורת שהורשו להתלוות ליחידה. מדובר בפעם הראשונה בה מורשים כלי-תקשורת להתלוות ליחידת הימ"מ האגדית.

במסגרת התיעוד הנדיר, נראו החיילים כשהם עורכים אימונים במבנים מיוחדים. אחד מבכירי היחידה סיפר, כי במהלך השנה האחרונה היחידה, יחד עם השב"כ, הביאו לסיכול של 108 פיגועים שהיו בדרכם לישראל. "אנחנו לא מחפשים מחמאות, העיקר שתושבי המדינה ישנו בשקט", אמר. "אנחנו פשוט שמחים מזה שבן-אדם יכול לצאת לרחוב", הוסיף.

כאמור, התייחסו החיילים גם לנושא החייל החטוף גלעד שליט, המוחזק בידי החמאס מזה שלוש שנים. "במידה וזה לא ייפתר ברמה המדינה, אנחנו מחכים לפקודה לצאת ולהחזיר אותו הביתה", אמר אחד מחיילי היחידה המובחרת.

כתב 'כיכר השבת' מוסיף, כי ראש-הממשלה בנימין נתניהו, אמר היום באירוע ממלכתי: "יש לנו מחויבות להחזיר את גלעד שליט בריא ושלם להוריו. כל לוחם יודע שנפעיל את כל היכולות שלנו על מנת להחזירו בריא ושלם הביתה, לישראל יש בטחון מלא בזרועות הביטחון במטכ"ל".