אאא

היסטוריה בבני ברק: מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי ישתתף הערב (רביעי) לראשונה בכינוס מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה'.

בשעה 20:00 בערב, בבית 'דגל התורה' בבני-ברק, ייערך כינוס של מועצת גדולי התורה הליטאית, כאשר לראשונה יישבו בראשו יחד מרנן ורבנן גדולי הדור ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן ושר התורה הגר"ח קנייבסקי, שידונו יחד עם חברי המועצת בסוגיות העומדות על הפרק ובכללם ההיערכות לקראת הבחירות המוניציפליות וההכרזה על תמיכה במועמדים השונים לראשות העיר.

לדברי גורמים ב'דגל התורה': "מדובר במערכה גורלית תוך ניסיון לערער בסמכותם של גדולי ישראל ועל כן הפעם כולם מתגייסים חושים למען הצלחת המאבק".

"המסר הכפול שייצא מהכינוס", מסבירים הגורמים, "הינו כי יש הנהגה רוחנית תורנית לכלל ישראל ולציבור החרדי וכי גדולי הדור הם אלו שקובעים בכל נושא ועניין הניצב על סדר יומה של היהדות החרדית וזאת בניגוד לאמירות חסרות האחריות הנשמעות מפי מחרחרי ריב ומדון המנסים לגרום למחלוק".

"בנוסף, ידונו על חשיבות המאבק על כל קול למען תנועת 'דגל התורה' כשגופי תורה רבים תלויים בכך כמו בין היתר שמירת השבת בערי הארץ או חיזוק מוסדות התורה ורשתות החינוך החרדי בערי הפריפריה", הם מוסיפים.

לדבריהם, "גדולי ישראל רואים במערכת הבחירות הקרובה מלחמה של ממש על עיקרי הדת וניסיון להציל כמה שניתן וזאת בפרט לאור קיצוצי הממשלה ששמה לעצמה למטרה לפגוע בעולם התורה ובציבור החרדי".

ל"כיכר השבת" נודע כי בימים האחרונים התבטא מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי ואמר למקורביו כי הפעם לא מדובר במערכת בחירות רגילה. "הפעם זאת מערכה על כבוד התורה והנהגתם של גדולי הדור", אמר הגר"ח.

בכך, יצא הגר"ח חוצץ כנגד המנסים לדבר סרה חלילה במנהיגותו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן.

בעקבות כך, כאמור, רואה הגר"ח לנכון להשתתף באופן חריג ונדיר לראשונה בחייו בכינוס 'מועצת גדלי התורה' שייערך הערב.