אאא

מהפכת הקפה: אזרחי ישראל נחשפו השבוע למהפכה של ממש במחירי הקפה, כאשר כל המוצרים ברשת בתי הקפה Cofix, נמכרים ב-5 שקלים. בשונה משאר הרשתות בתחום, הרשת הזו מוכרת את מוצריה ללא מקומות ישיבה וללא מלצרים.

מאחורי המהפכה הזו עומדים כמה אנשי עסקים חילונים למעט אחד חרדי, תושב העיר החרדית 'בני ברק', שמו בני פרקש. בעברו התעסק בנדל"ן, ובחודשים האחרונים הוא שוקד על מהלך חדש - "המהפכן הצרכני".

בין לקוח אחד למשנהו, התפנה פרקש לשיחה עם "כיכר השבת", בה הוא מספר כיצד הוא ושותפיו הגו במוחם את הרעיון הצרכני: "אבי כץ השותף שלי מדבר איתי על כך מעל 12 שנה, הוא אמר לי, 'בני, הרבה פעמים רצינו לעשות את זה ואיש לא הרים את הכפפה בוא נצא לדרך', והנה כיום אני מנכ"ל הרשת ושותף".

"לכץ היה שותפים שאמרו לו אל תפתח, חלקם אמרו שכן ובסוף החלטנו שפותחים את זה. לפני חצי שנה בערב פסח התחלנו את הפרויקט", מספר פרקש ל"כיכר השבת".

לפני כל צעד בחייו התייעץ פרקש עם רבותיו, כך גם הפעם, ערב חג הפסח הוא ניגש אל בתיהם של הרבנים ואלו נתנו לו את ברכת הדרך: "שאלתי את הרבנים עימם אני מתייעץ והם אמרו לי לפתוח".

באשר לטענה שהועלתה על-ידי אנשי עסקים כי אין להם אפשרות להרוויח מהמהלך, משיב פרקש: "ברור שאפשר להרוויח, עובדה שאתה רואה רשתות אחרות שהחליטו להוריד את המחירים לחמישה שקלים. אנחנו עובדים על הנושא לא מהיום ובדקנו ומצאנו שאפשר להרוויח מצוין, כלומר קצת אבל בכמויות".

"כל אחד יודע לעשות את החשבונות שלו. אנחנו אנשי עסקים, אני עושה את החשבונות שלי והם יעשו את החשבונות שלהם. בוא ותבחן ותראה", הוסיף.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 (צילום: אתר רשת Cofix)
"כמו מהפכה חברתית". בני פרקש (צילום: כיכר השבת)

אתה מנסה להיות רמי לוי או מיכאל גולן שהביאו למהפכות בתחומם?

"אני חושב שכן", משיב פרקש, "העם החליט יותר מאשר שאנחנו רוצים להיות. אתה רואה שהעם מצביע ברגליים. תגיע לכאן לסניף ותראה שאין מקום בחנות, אנשים מגיעים מכל הארץ".

הסניף הראשון בהכשר רבנות ת"א ובהרבה מוצרים הכשר מהדרין, אך לדברי הבעלים החרדי, בסניף שיפתח בקרוב בסמוך לעיר בני ברק, ההכשר יהיה מהודר יותר. "נשקול להוסיף הכשר מהודר יותר בסניף שיפתח בסמוך לעיר החרדית בני ברק", הוא מצהיר.

אמנם מדובר במהפכה חברתית אך לדבריו אף מחאה לא השפיעה עליו: "יש לקוחות מכל העם. זה כמו מהפכה חברתית, מנגד המחאה החברתית לא גרמה לי לפתוח את החנויות"