אאא

"צוק איתן - היום ה-16: בעוד כוחות צה"ל פועלים כנגד ארגוני הטרור ברצועת עזה, הירי לעבר ערי ישראל נמשך. בשעה האחרונה נורו מטחים כבדים לעבר אזור אשדוד ובאר שבע.

מערכת "כיפת ברזל" יירטה שתי רקטות בשמי קריית מלאכי ושתי רקטות בשמי אשדוד. בחסדי שמים, בכל האירועים לא דווח על נפגעים או על נזק.

קודם לכן נשמעו אזעקות גם באשדוד, במועצה אזורית חוף אשקלון ובמועצה האזורית באר טוביה. רקטה אחת יורטה באזור קריית מלאכי. לא דווח על נפגעים או על נזק.

בתוך כך, כוחות צה"ל ממשיכים לפעול בעוצמה ברצועת עזה. מתחילת המבצע הקרקעי חוסלו מאות מחבלים וכ-30 מחבלים נלכדו. הם הובאו אל חדרי החקירות של שירות הביטחון הכללי והם מספקים מידע מודיעיני רב ויקר, בעיקר על פעילות המנהרות של ארגון הטרור חמאס.

מוקדם יותר היום חיסלו לוחמי צה"ל חיסלו עשרה מחבלי חמאס במהלך אחד הקרבות בדרום רצועת עזה. כמו כן במהלך הלחימה ירה כוח צה"ל מחטיבת גבעתי לעבר חוליית מחבלים שהגיחה מתוך פיר מנהרה, אחד המחבלים נפגע.

הישג נוסף שנרשם היום לצה"ל הוא חשיפת פיר מנהרה ובתוכה נמצאו מדים של צה"ל, מפות ואמצעי לחימה רבים.

גורמים צבאיים מספרים כי ביומיים האחרונים חיסל צה"ל למעלה ממאה מחבלי חמאס ברצועה.

בנוסף, כוחות צה"ל שפועלים ברצועה חשפו עשרות מנהרות. לוחמי חטיבת הצנחנים חשפו הצהריים מנהרת טרור נוספת של ארגון הטרור חמאס. צלם של דובר צה"ל שהתלווה לפעילות הלוחמים, תיעד את הרגעים הדרמטיים.

צפו בתיעוד (צילום: דו""צ)