אאא

הממשלה צפויה לאשר היום (א') בישיבתה השבועית את המלצות ועדת הריכוזיות, ורה"מ נתניהו מבטיח כי המלצות אלה יגבירו את התחרותיות במשק ויפרקו קרטלים ומונופולים.

"אני מביא לממשלה את המלצות הוועדה להגברת התחרותיות. אנחנו רוצים להגביר את התחרותיות במשק על ידי צמצום הריכוזיות, צמצום או ביטול קרטלים ומונופולים. כשיש יותר תחרות המחירים יורדים", אמר נתניהו בפתח הישיבה.

"שנים דיברו על הגבלת הקרטלים והמונופולים, אבל אנחנו עושים", הוסיף נתניהו. "בשנה וחצי האחרונות יש עבודה חשובה שנעשית בתיאום ביני ובין שר האוצר שטייניץ עם היועץ הכלכלי שלי, יוג'ין קנדל, ואחרים. יש כאן שורה של המלצות חשובות מאוד. מצד אחד נועזות, אבל מצד שני גם מידתיות על מנת להבטיח את המשך התחרותיות של המשק שלנו ועל מנת להוריד את יוקר המחיה".

נתניהו הוסיף כי "אנו עדים כבר להישגים. ראיתי למשל בדוח של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שמחירי המזון לא עלו בשנה האחרונה על אף שהמדד עלה, בניגוד לתפיסות רווחות. אבל זה לא מספיק לנו. אנחנו רוצים הורדת מחירים, והורדת מחירים מושגת על ידי הגברת התחרות. לכן אבקש להעביר את המסקנות לוועדת שרים לחקיקה, לנוע במהירות כדי שנוכל לחוקק את השינויים שפותחים את המשק לתחרות, מגבירים את התחרות ומורידים מחירים".

נתניהו התייחס גם לאלימות במגרשי הכדורגל ואמר: "קיבלתי דיווח משרת התרבות והספורט על הפעולות שהיא נוקטת כדי למגר את האלימות במגרשי הכדורגל שלנו. אני נותן לה גיבוי מלא לצעד הזה. אנחנו חייבים למגר את האלימות במגרשי הכדורגל. אנחנו לא יכולים לראות את הבעיטות והאגרופים וההתלהמות הזאת ואנחנו רוצים לראות כדורגל. אם תהיה אלימות - לא יהיה כדורגל. צריך לעקור את האלימות הזאת על מנת להחזיר משחק שאזרחי ישראל, ואני ביניהם מאוד אוהבים אותו".