אאא

בתום משא ומתן ארוך, חתמה היום (שלישי) חברת גולן טלקום על הסכם עם חברות פלאפון וסלקום לאיחוד רשתות סלולר רדיו קיימות ועתידיות. משמעות המהלך: צמצום מספר האנטנות הסלולריות ברחבי ישראל בכ-40 אחוזים.

במסגרת המהלך, שלושת החברות יפעלו, למעשה, על בסיס תשתית אחת גדולה של אנטנות הפרושות בכל הארץ, במקום שכל חברה תקים מערך אנטנות עצמאי. במקביל יצמצמו החברות את מספר האנטנות הקיימות שלהן.

בגולן טלקום מדגישים כי הסכם שיתוף הפעולה יקדם את התחרות בין החברות, ויאפשר ניהול וחסכון של משאבים, מהלך ממנו ייהנו, בראש ובראשונה, הצרכנים.

 (צילום: שוקה כהן)
מיכאל גולן, מנכ"ל גולם טלחקום (צילום: שוקה כהן)
הגדלה

בגולן מוסיפים כי התחרות שהחלה עם השקתה של גולן טלקום לפני שנה וחצי תמשיך להתמקד במחיר, בשירותים ובטכנולוגיה, בשקיפות, ובשירות הצרכן. איחוד הרשתות יאפשר לגולן טלקום להתמקד בהגברת התחרותיות לטובת הצרכן הישראלי.

כמו כן, ההסכם פותח דלת להקמת רשת דור 4 שתאפשר לישראל ליישר קו עם המדינות המובילות בעולם בתשתיות תקשורת וכן יאפשר לגולן טלקום לבחון את הצטרפותה לשוק הקו הנייח בישראל, בהתאם להצהרות העבר בנושא, כאשר התנאים יבשילו. ההסכם בין החברות תלוי באישורו של משרד התקשורת ורשות ההגבלים העסקיים.