אאא

המכללה החרדית, וותיקת וחלוצת היוזמה לאפשר אקדמיה לציבור החרדי ללא ויתור על קוצו של יוד ברמה הרוחנית, מציינת השבוע הישג נוסף, מאה בוגרות קיבלו תארים בעבודה סוציאלית, יעוץ חינוכי ומדעי החברה מטעם אוניברסיטת בר אילן. לראשונה אף סיימו עשרות בוגרות חוג לתואר שני בעבודה סוציאלית, והצטרפו לבוגרות לתואר שני ביעוץ חינוכי והבוגרות לתואר ראשון במדעי החברה.

רב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ שכיבד את האירוע בנוכחותו אמר כי סוף דבר מוכיח על ראשיתו וההצלחה הגדולה של המכללה היום היא ההוכחה שהרעיון בהקמתה היה מצווה ומצווה גוררת מצוה. דברי ברכה נשאו גם רקטור אוניברסיטת בר אילן פרופ' חיים טייטלבאום וראש מערך המכללות פרופ' שמואל סנדלר. בתוך כך נערכים במכללה החרדית לטקס הענקת תארים לגברים שיתקיים בחורף הקרוב.

"אתן ההוכחה להצלחה שלנו" אמרה נשיאת ומייסדת המכללה הרבנית עדינה בר ששלום בדבריה. המכללה החרדית הוקמה לפני 11 שנה ומדי שנה ביצרה את מעמדה כמוסד המוביל להנגשת האקדמיה למגזר החרדי. "זה הוא קידוש ד' שאין כמותו שיש עובדות סוציאליות שיכולות לגעת בנושאים הרגישים של הציבור החרדי והן באות מתוכו, אני בטוח שתמשיכו לקדש שם שמים בהליכותיכן במקומות העבודה" אמר רב המכללה הרב ד"ר דניאל נשיא.

"עבודה סוציאלית זו שליחות קודש, אמר סגן ראש הממשלה ושר הפנים הרב אלי ישי, העובדה שיש היום עובדות סוציאליות חרדיות ושמדי שנה המכללה מוסיפה חוגים לתארים שנדרשים לציבור החרדי ופותרים את בעיות התעסוקה, זו ההצלחה הגדולה שלנו, אני מתחייב להמשיך לסייע למכללה כפי שאני עושה מיום היווסדה, להמשיך ולפתחה עוד ועוד לטובת הציבור החרדי".

מנהל המכללה הרב משה ראב"ד אמר כי הגיע לא מכבר למכללה ופגש מקום נפלא המאפשר לימודים אקדמיים למקצועות ישימים ונדרשים בשוק העבודה, ללא סתירה לדרך התורה ולשמירה וההקפדה על קוצו של יוד ברוחניות, כולם חייבים להתגייס להמשך פריחת ושגשוג המקום הזה.

אחת הבוגרות, אם ל2 שלמדה בצעירותה באידיש בבית ברכה, מספרת כי ייחודיותה של המכללה ממוקדת בשני נושאים, הדגש על תארים יוקרתיים של האוניברסיטאות הגדולות והנחשבות, מה שמקל מאד בהמשך במציאת עבודה, כמו גם העובדה שחוגי הלימוד נבחרים בקפידה ככאלו שיש מה לעשות איתם בשוק העבודה והם נדרשים וישימים. אין עניין בסתם תואר, אם הוא לא נחשב קודם כל בשוק העבודה ואם הוא תואר שאין מאחוריו תעסוקה, אני מאושרת שלמדתי עבודה סוציאלית, אני מועסקת היום ויש עוד ביקוש לעו"ס נוספות.