אאא

חברות השכרת הרכבים צפויות לנסות ולכסות על ההפסדים שנגרמו להן כתוצאה מהמבצע בעזה באמצעות התמקדות במגזר החרדי. ל"כלכליסט" נודע שכמה חברות השכרה גדולות קיימו בימים האחרונים מבצעי היערכות מחדש, לאור ביטוליהם של חוזי השכרת רכב, והגיעו למסקנה שהישועה תגיע דווקא מהמגזר החרדי.

לדברי גורמים בענף, בימים אלה נמנעים חרדים משכירת מכוניות עקב תקופת בין המצרים. בתקופה זו לא נהוג לדוגמה להתחתן ולכן עם תום ימי בין המצרים, בעוד ימים ספורים, מצפים בענף ההשכרה לעלייה נקודתית עקב הצורך ברכבים לחתונות. לפיכך צפויות חברות ההשכרה לצאת במבצעים ייעודיים למגזר זה.

לפי ראשי חברות ההשכרה, שיעור ביטול העסקאות עומד על מעל 50%. הביטולים אינם נובעים רק מסירובם של תיירים להגיע ארצה, אלא גם מסירובם של ישראלים לשכור מכוניות עבור חופשות. כך לדוגמה מגזר הצעירים השוכרים מכוניות כדי להגיע לאילת כמעט ואינו מורגש בימים אלה בקרב חברות ההשכרה.

עם זאת, בחברות ההשכרה מדגישים שהשכרות למגזר החרדי אינן צפויות להחזיר את ההפסד. כך, על פי הערכות בענף, השכרה לחרדים טומנת בחובה הכנסות בשיעור של כ־30% פחות מהשכרה רגילה בימי הקיץ. בענף מדגישים גם שעד תחילת הלחימה הצטיידו חברות ההשכרה באלפי רכבים המיועדים לתקופת הקיץ. בדרך כלל, רכבים אלה נמכרים עם תום תקופת ההשכרות, אך כעת ייאלצו חברות ההשכרה למוכרם כבר במהלך השבועות הקרובים.