אאא

חודש אחרי ההנחיה החדשה שהתקבלה בנציבות הכבאות לפיה אסור ללוחמי האש לגדל זקנים בהתאם להוראות התקנים הבינלאומיים, והחשש כי ההנחיה תפסול לתפקיד "לוחם אש" גברים דתיים בעלי זקנים, מתברר כי מאבקם של הכבאים הדתיים הצליח.

בראש המאבק עמד לוחם אש הנמנה על חסידות חב"ד, שעבר את קורס הכבאות בהצלחה, ורגע לפני שהוא עתיד היה להצטרף לעמיתיו הלוחמים ולהפוך לכבאי החב"די הראשון בארץ, הוא נתקל בדרישה חד משמעית של נציבות הכבאות כי עליו לגלח את זקנו.

הכבאי לא וויתר ועירב גורמים בכירים במערך הכבאות. כעת, מדווח אתרCOL כי בימים האחרונים קיבל הכבאי את ההודעה ולפיה הוא התקבל לשורות כבאות האש, זאת לאחר התערבותו של יו"ר ארגון הכבאים אבי אנקורי.

ההנחיה החדשה נוגעת ישירות ללפחות 50 לוחמי אש בעלי זקן שעלולים להיפגע מההנחיות החדשות, ולעת עתה לא ברור האם ההחלטה בעניינו של הכבאי - חסיד חב"ד תשפיע על שאר הלוחמים החרדים והדתיים בעלי הזקנים.

ההנחיה עוררה תרעומת בקרב הכבאים הדתיים. "עד היום לא הרגשתי שאני מסכן את בריאותי בגלל הזקן, אחרי 66 שנים מישהו שם קיבל קריזה והחליט על תקנה חדשה, מצידי שיפטרו אותי, אני את הזקן שלי לא מגלח", אמר שמשון חיים, כבאי מתחנת הכיבוי באריאל.

עם פרסום ההחלטה אמרו גורמים בענף כי הסיבה להנחיה החדשה הינה העובדה שבמערך הכבאות גילו לאחרונה כי הזקן מפריע לאטימות מלאה של המסכה שאמורה להגן מפני שאיפת עשן בעת כיבוי שריפה.