אאא

עורבא פרח. כך מגיבים היום בחסידות חב"ד נוכח "חשיפת" העיתון 'ישראל היום' אתמול, כי "בקרוב צפוי להיחתם הסדר בין צה"ל לבין ראשי חסידות חב"ד על שילוב חרדים בצה"ל. כשהמדובר בהסכם מסתמן לגיוס חסידי חב"ד לשירות צבאי מלא".

בהכחשה שפורסמה היום מטעם "ישיבות תומכי תמימים חב"ד ליובאוויטש" - תחת הכותרת "להד"ם", מודיעות הישיבות, כי "בתגובה לפרסום בעיתונות הכללית שיש בו משום חילול שם חסידות חב"ד, הננו להודיע כי מעולם לא ניהלנו מו"מ ולא הבענו כל הסכמה ח"ו לגיוסם של בני ישיבה".

הכותבים גם מבהירים, כי "כחלק מעולם התורה, דעתנו ברורה וגלויה, אין לבחור יר"ש אלא ד' אמות של הלכה בין כתלי הישיבות הקדושות בלבד".

כזכור, ב'ישראל היום' נטען אמש בחשיפה דרמטית, כי "לאחר מו"מ שארך כמה חודשים בין בכירי צה"ל לבכירי חסידות חב"ד, צפוי להיחתם בקרוב הסכם שבמסגרתו יסכימו בצה"ל שבחורי הישיבה ייצאו מהארץ למשך שנה עם סיום לימודיהם בישיבה, ובתמורה לכך כל מי שיחזור לאחר לימודיו ויתחתן יתגייס לשירות צבאי מלא בצה"ל".

על פי העיתון, "הגיעו הצדדים להסכמה, שלפיה בחורי הישיבה יורשו לצאת מהארץ למשך שנה, אך בסוף השנה הם יתחייבו לחזור ולבצע שירות מלא בצה"ל", אלא שהיום כאמור, מגיעה ההכחשה הנמרצת מצד חב"ד: "לא היו דברים מעולם".