אאא

הסיפור סביב פטירתו של הירקן בבני-ברק שעורר סערה רחבה בציבור, זוכה היום (חמישי) להכחשה גורפת מצד בית דינו של פוסק הדור, מרן הגאון רבי שמואל הלוי וואזנר.

כזכור, לפני למעלה מחודש נפטר ירקן מוכר בבני-ברק, כשלפי הדיווחים, פטירתו באה לאחר שביקש מבעל חנות הסמוכה אליו למכור לו את חנותו, הלה סירב ופנה אל מרן הגר"ש וואזנר אליו הוא מקורב, בכדי שהרב יכריע ביניהם.

הגר"ש וואזנר, כך לפי הדיווחים, הוא שביקש מספר פעמים שהירקן יבוא אליו, אך זה סירב לבוא. בתגובה, התבטא הרב וואזנר כי אם הוא מסרב לדון על-כך למטה, יש דין גם למעלה. לאחר מספר ימים, נפטר לפתע הירקן לבית עולמו.

אלא שהיום, לפי בקשת המשפחה, מוציא בית דינו של הגר"ש וואזנר הכחשה לסיפור, תחת התאריך 'אלול תשע"א'. בה נכתב: "אודות מה שפורסם לאחרונה כאילו הוזמן בעל חנות ירקות בב"ב, לבית דיננו לדין תורה וסרב להופיע".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"הננו להבהיר בזה שאדם זה מעולם לא הוזמן לבית הדין ולא סרב לבוא, וכל הידיעה בשקר יסודה", נכתב בהכחשה, עליה מופיעה חתימת בית הדין, ללא הזכרת שמו של בעל חנות הירקות - נשוא הסיפור, או פרטים מזהים נוספים.

עו"ד חזי שינלזון, המייצג את משפחתו של הירקן, אומר בראיון ל'קו החשיפות' של "הקול החרדי", כי "העובדות הן שבית הדין של הרב וואזנר הוציא הכחשה מוחלטת על כל הסיפור, לא על סיפור ההבאה ולא על סיפור ההזמנה, לא על סיפור כביכול הקפידא ולא על סיפור המשפט - הכל מוכחש לחלוטין".

"מדובר בסיפור מזעזע, מוציאים לעז על נפטר - שרוב האנשים לא יודעים במי מדובר, שהוא נפטר כתוצאה מקפידא זו או אחרת, זה סיפור שאמור לחלחל כל אחד ואחד", אומר עו"ד שינלזון ומוסיף: "מדובר באדם שבחיים לא הזמינו אותו לדין, שלא היה לו שיג ושיח עם בית הדין, מימיו לא הוזמן לבית דין ולא בא".

לפניות לכתב: [email protected]