אאא

קוריוז או מפלגה רצינית? רשם המפלגות ומשדר המשפטים מפרסמים הבוקר (שני) בעיתונים מודעה נרחבת המבשרת על רישומה של מפלגה חדשה תחת השם - "כולנו חברים - נ נח".

מטרות המפלגה החדשה, כפי שנרשם אצל רשם המפלגות הן: "אמונה, ביטחון, שמחה, שלום ואחדות בין אזרחי מדינת ישראל בדרך ישראל סבא".

ל"כיכר השבת" נודע כי מאחורי המפלגה עומדים בכירי פלג "הנ נח", המוכר לעם ישראל מהפצת תורתו של רבי נחמן מברסלב וממשיכי דרכו של הרב ישראל בער אודסר, הפלג ידוע בעיקר דרך מכירת הספרים וריקודי השמחה שהם עורכים ברחובות ובצמתים.

בין השמות של מייסדי המפלגה, ניתן למצוא את ליאור צפריר שי, מאור מלין, ישראל ביטון, משה ינאי, ערן אופיר, שרון קנאפו, רונן אמיר, שגיא נגר, אליהו שלום ואיתיאל זוארץ.

בשיחה עם "כיכר השבת" הבוקר, מספר משה ינאי, מראשי המפלגה, על העומדים מאחוריה ומטרותיהם. "אנחנו מטעם ה'נח נחים' שרוקדים ברחובות ומפיצים את ספרי רבי נחמן, הכוונה שלנו היא לגלות את הדעת שגילה רבי נחמן לעם בישראל".

ינאי מסרב להתאכזב מהעובדה כי סיכוייה של המפלגה החדשה לעבור את אחוז החסימה קלושים למדיי ומגלה אופטימיות: "הכוונה שלנו לעשות את שלנו בלי לחשוב מה יהיה ומה נרוויח, אנחנו ניתן דרך מתוקנת לכל העם, נעשה 'תיקון', נעשה את שלנו והקב"ה יהיה בעזרינו".

לגבי נטייתם הפוליטית, מסביר ינאי: "אנחנו לא שמאל ולא ימין אלא כל דבר לגופו, הולכים עם האמת. אנחנו לא גזענים ולא נגד אף אחד, אלא הולכים בדרך שלנו. הרוח של הרב אודסר, שגילה את הפתק 'נ נח נחמ נחמן מאומן' נמצאת איתנו למרות שהוא הסתלק לעולמו".

"עוד אין לנו קמפיין מגובש, אמרנו נשליך יהבנו אל ה', עכשיו נצטרך להתחיל לחשוב ברצינות על כל העניין, ולהתארגן לבחירות", מסכם ינאי.