אאא

ש"ס הציגה היום את רשימתה החדשה-ישנה לכנסת. העשירייה הפותחת, מעבר לחזרתו של דרעי שקיבל את המקום השני, נותרה כשהיתה בכנסת החולפת. אל המקום ה-12 ומעלה, שובצו שמות חדשים - דור העתיד של עסקני ש"ס. 

השמות החדשים בתנועה הם: יואב בן צור, ליאור אדרי, עמי אילוז, אלי דדון, גרשון לוי, עמי ביטון, בנימין אלחדד, אורן מלכא ונתי נחום.

אז מי הם השמות החדשים בתנועת ש"ס?.

כפי שנחשף ב'כיכר השבת', הרב יואב בן צור, מנכ"ל רשת 'מעיין החינוך התורני', נמצא במקום 12. יש לציין כי הרב יואב בן צור הכחיש ל'כיכר השבת' את מועמדותו והבטיח כי אינו מועמד ולא יהיה מועמד ואף נשבע והתחייב שאין מציאות כזו ושזה לא יקרה, מה שמתברר כי יואב בן צור בחר לשקר במצח נחושה את גולשי 'כיכר השבת' כדי להוריד את הדיווח על מועמדותו הצפויה. "לא האמנו שהוא כזה שקרן". (כיכר השבת)

יואב בן צור - מקורב מאוד למשפחת אטיאס, לפני כשבע שנים אלי ישי מינה אותו לתפקיד מנכ"ל מעיין החינוך התורני, אבל מאז הקשר ביניהם התרופף. בשנתיים האחרונות, השניים מסוכסכים. "כשהוא מעביר מסר לאלי ישי הוא עושה זאת דרך גורם שלישי", אמר גורם בתנועה. בן צור נחשב למקורבו של הרב משה יוסף.

ליאור אדרי - אחראי על שיווק הבשר של בד"ץ בית יוסף. מקורבו של הרב משה יוסף.

עמי אילוז - מקורב לאריה דרעי, בוגר ישיבה, סיים שירות צבאי, כיהן בעבר כראש המועצה הדתית בקרית טבעון וכיום משמש כראש מועצה דתית בקרית ים. בנוסף, משמש אילוז כחבר מועצת עיר בעכו וכמנכ"ל מוסדות "ברכת ישראל". מאז הוקמה ש"ס, לפני כ-25 שנה, שימש עמי אילוז כמנהל איזור צפון של התנועה, ובנוסף לכך שימש כמנהל אזור צפון של רשת חינוך התורנית. אילוז מוכר רבות בכל אזור הצפון בכלל ובעיר עכו בפרט, ובעל עשייה מוכחת לטובת כלל הציבור, מה שנזקף לזכותו בעת הרכבת רשימת תנועת ש"ס. 

 (צילום וידאו: ישי כהן. תמונה: שטורעם. נט)
במקום 14 - עמי אילוז. צילום: כיכר השבת

אלי דדון - מקורב לאלי ישי. מכיר את אריאל אטיאס מגיל צעיר, ומכהן כחבר מועצת עירית בני-ברק.

גרשון לוי - ראש המועצה הדתית גליל תחתון וסייע רבות לבד"ץ בית יוסף.