אאא

התחדשות בתנועת דגל התורה בב"ב: בשעות הקרובות, תתקבל הכרעה הסופית בתנועת 'דגל התורה' לגבי רשימת המפלגה בעיר בני ברק, כאשר על פי הסיכומים האיש החזק ברשימה הליטאית ימשיך להיות ראש העיר המכהן כיום אברהם רובינשטיין, כאשר לאחר הבחירות ישמש כממלא מקום של ראש העיר הבא חנוך זייברט מתנועת אגודת ישראל.

במקביל עולה מהסיכומים, כי מנחם שפירא המייצג את ההנהגה הצעירה של התנועה, יכהן כסגן בתואר ויפעל אף הוא במסגרת הרשימה במועצת העיר.

במסדרונות העיריה מזכירים כי רובינשטיין המכהן גם כמזכיר מועצת גדולי התורה, נחשב לשלוחם האישי של מרנן הגראי"ל שטיינמן והגר"ח קנייבסקי, המעניקים לו את תמיכתם המלאה ואמונם הבלתי מסוייג. כך שאין ספק שמעמדו יתחזק גם בקדנציה הבאה.

שפירא במקביל, נחשב לעסקן צעיר ומבטיח בתנועה הליטאית כשעל שמו רשומות מספר הצלחות פוליטיות כדוגמת הבחירות האחרונות לרבנות הראשית, כך שהוא צפוי להשתלב בהצלחה ברשימה ולפעול במסגרתה.

 (צילום ארכיון: מנחם קולדצקי - כיכר השבת)
גוטרמן, קדנציה נוספת במודיעין עילית (צילום ארכיון: פלאש 90)
הגדלה

גם בעיר מודיעין עילית התקבלה ההכרעה הסופית, ומביתו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן נמסר כי הוחלט להמשיך את כהונת ראש כעיר הנוכחי יעקב גוטרמן בקדנציה נוספת, כשבמוסף החג של עיתון יתד נאמן בטאון הבית של התנועה צפוי להתקיים עימו ראיון מקיף.

במקביל, בעיר אלעד מסתמנת התחזקות בציר פרוש-דגל, ונדמה כי הברית הפוליטית איתנה מתמיד, כשההכרעה הסופית המסתמנת הנה תמיכה בלתי מסוייגת של התנועה הליטאית בהתמודדותו של ישראל פרוש לראשות עיריית אלעד.