אאא

בתום לילה רווי כאב, נערכת כעת בבאר-שבע הלוויתו של ה'בבא אלעזר', רבי אלעזר אבוחצירה זצ"ל, שנרצח אתמול על-ידי בן עוולה.

מסע הלוויה החל בשעה 9:00 בבוקר. עשרות רבנים וראשי ישיבות, תושבי הדרום, לוקחים חלק במסע הלוויה. הקהל קורא פרקי תהילים בבכיות עצומות.

ה'בבא ברוך', האדמו"ר רבי ברוך אבוחצירה הספיד בבכי: "אוי לאותה בושה אוי לאותה כלימה. מה אומר ומה אדבר. יש הרבה מה לומר, אבל הראש מבולבל.

"אנחנו לא יכולים להיכנס לחשבונות שמים. הוא ישתבח שמו עושה מה שהוא חושב לעשות, בלי לשאול את אף אחד. גזרות קשות נגזרות על עם ישראל, והוא רצה לבטל אותן. כמו שביטל עלינו הרבה גזירות. איך יבטל אותן? היה צריך לקחת אחד מהבכירים.

"אנחנו מבקשים ממך רבי אלעזר: תעלה לפני כיסא הכבוד ותתפלל על עם ישראל. תתפלל על המשפחה כולה. תתפלל על בניך, בנותיך, נכדיך והרבנית.

"אמא הגדולה שלנו היום אלמנה"

"הקדוש ברוך הוא יקים שכינתא מעפר ויגאלנו גאולה שלמה בביאת משיח צדקנו. ואז הדבר היחידי שיכול לנחם אותנו זה ביאת משיח ובניין בית המקדש בירושלים".

רבי פנחס, בנו, התייפח בבכי: "אבא. הקדוש ברוך הוא מדבר איתנו עם קולות של כוח, של כאב, של קושי.

"היה לו כוח לא לישון, ולא לאכול, רק למען הציבור, למען התורה, למען שמירת העיניים, למען עבודת השם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"מי יודע חשבונות שמים? משפטיך תהום רבה. כמו שבתהום לא רואים את הסוף, כך גם את המשפטים של השם.

"יש דברים שלא מבינים. יש מסעות לא מובנות, אבל בסוף הכל מובן. אנחנו יודעים שהשם מנסה אותנו עכשיו. צריך לדאוג לאמא, אמא הגדולה שעכשיו היא אלמנה. אמא הגדולה שלנו היום אלמנה".

הרב פנחס תיאר רגעים בלתי נשכחים במחיצת אביו, כשדמעות זולגות מעיניו. והקהל, בכה יחד איתו.

בבאר-שבע, נשאו הספדים קצרים ומשם ממשיך המסע הכואב אל ירושלים, לרחבת ישיבת "פורת יוסף" שם צפוי לשאת דברי הספד נשיא מועצת חכמי התורה, מרן הרב עובדיה יוסף.