אאא

נצחו אראלים את המצוקים: מסע הלוויתו של מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף זצוק"ל תצא בשעה 18:00 מהיכל ישיבת 'פורת יוסף' בשכונת גאולה בירושלים.

ההלוויה תצא מהיכל הישיבה לעבר בית העלמין בשכונת סנהדריה בעיר, דרך הרחובות מלכי ישראל, שמגר, ירמיהו, בר אילן עד בית העלמין סנהדריה.

מרן הגר"ע יוסף זצ"ל ייטמן בסמוך לרעייתו הרבנית מרגלית ע"ה.

יצויין, כי בהיכל ישיבת פורת יוסף החל מרן הרב עובדיה יוסף את לימודיו, ומשם צמח והפך לגדול ופוסק הדור. 

רשימת המספידים בהלוויה כפי המסתמן כעת: בישיבת 'פורת יוסף' - הגראי"ל שטיינמן, הגר"ש כהן, הגר"א בקשי דורון, האדמו"ר מבעלזא, האדמו"ר מצאנז, הראשל"צ הגר"י יוסף, הגר"ד לאו, הגר"ש בעדני, הגר"ד יוסף, הגר"ש עמאר. בבית העלמין בסנהדריה - הגר"א יוסף.

ממשטרת ירושלים נמסר כי "כל הרחובות הסובבים את בית העלמין ייסגרו לתנועה. הציבור נדרש לא להגיע בכלי רכב פרטיים לרחובות הסמוכים והמובילים לבית העלמין בסנהדריה".

עוד נמסר כי "החל מהשעה 15:00 ייסגרו הרחובות הבאים בהדרגה, לקראת ההלוויה: שמואל הנביא, שדרות אשכול, גולדה מאיר, בר אילן, ירמיהו, מלכי ישראל ויחזקאל".

"אוטובוסים יופנו לחנייה ברחובות הבאים: גולדה מאיר ושדרות אשכול. אוטובוסים של אגד שיסיעו את המשתתפים בהלוויה יחנו בחניון בנייני האומה".

"החל מהשעה 14:30 ייפתח במחוז ירושלים מרכז מידע לציבור בנושא הסדרי התנועה, שמספרו: 1-700-553-100", נמסר מהמשטרה.

המשטרה מדווחת על פקקי תנועה גדולים שהחלו בשעה זו לכיוון מרכז העיר ירושלים.

מאחורי ארגון מסע הלוויה הענק נמצא ניצב משנה קובי דוידיאן, קצין המבצעים במחוז ירושלים במשטרה. 
 (צילום: כיכר השבת)
דוידיאן עם הגר"ע יוסף (צילום ארכיון: כיכר השבת)
הגדלה

הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגר"י יוסף הודיע על שביתת מלאכה לאורך כל היום עד לאחר הלוויה.

מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן הורה כי בירושלים כל הישיבות והכוללים יצאו למסע הלוויה, ומחוץ לירושלים, הישיבות הגדולות והכוללים יצאו, אך תלמידי הישיבות קטנות יישארו בישיבה.

כ"ק האדמו"ר מבעלזא פרץ בבכי כששמע את הבשורה הקשה, ציין את הקשר שהיה בינו לבין הגר"ע כשלמדו יחד אצל הגר"מ שרעבי זצ"ל והורה לכל ציבור החסידים ותלמידי הישיבות להשתתף במסע הלוויה. מעמד קביעת השיעור לפתיחת הזמן שתוכנם להערב, בוטל.

כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ יצא מצפת לירושלים להשתתף במסע הלוויה, ואמר כי בשל כבוד התורה על כל החסידים, אברכי הכוללים ותלמידי הישיבות להשתתף במסע הלוויה.

הגאון רבי שמואל אויערבך פרץ בבכי כשנודע לו על הבשורה, ואמר: "רבים רבים חייבים לו את יהדותם, נזקף לזכותו מהפכת החינוך הגדול בעם ישראל ועוד רבות ונצורות, לחם בעוז נגד חוק הגיוס". והוסיף כי "מאן דמתני ללית ליה שיעורא", והורה כי על הישיבות והכוללים להגיע להלוויה.

דובר חברת 'אגד' מסר כי בהנחיית יו"ר מזכירות אגד נועם בן אור, הוקם מיד בהיוודע דבר פטירתו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל, מרכז שליטה בירושלים בראשות רונן חליפה - מנהל אגד בירושלים. מרכז השליטה ירכז את כל המאמץ הדרוש בשעות אחה"צ והערב לצורך הפעלת מערך מעובה של קווי שרות להסעת המשתתפים - להלוויה וממנה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כמו כן הנחה יו"ר אגד לתגבר את כל קווי השרות מכל רחבי הארץ לירושלים, הפעילות תתבצע בשיתוף עם משטרת ישראל, עיריית ירושלים ומשרד התחבורה.

עיבוי קווי השרות מהתחנות המרכזיות לכיוון ירושלים יחל בשעה 17:00. התגבור מבני ברק יחל בשעה 16:30, ובאותה שעה מאשדוד - מרחוב הרי"ם לווין שברובע ז'.

דובר אגד הביע תקוותו שציבור הנוסעים ברחבי הארץ יפגין סובלנות באשר לשיבושים הצפויים בקווי השרות בהתחשב בהלוויתו של גדול הדור הראשון לציון הגר"ע יוסף.