אאא

משיבים אש: לאחר שיו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד תקף הבוקר (שלישי) את ראש הממשלה בנימין נתניהו בכך שלטענתו סגר דיל רע עם החרדים, בליכוד משיבים אש ואומרים כי לפיד הוא זה שנסה לעשות דיל אך נכשל.

במתקפה חסרת תקדים, שלכאורה מבשרת כי אין דרך חזרה מהבחירות, נמסר מהליכוד: "יאיר לפיד נכשל כישלון מחפיר בניהול הכלכלה. הוא התבזה וכשל בניסיונו לפתות את החרדים למזימה של פוטש נגד ראש הממשלה".

"לפיד ממשיך להשתלח ולאיים לחתור תחת הממשלה שבה הוא מכהן ולרקוח דיל פוליטי עם ציפי לבני - והכול מתוך אינטרס פוליטי צר מהסוג הישן והמכוער", מאשימים בליכוד.

בליכוד הוסיפו ואמרו כי "ראש הממשלה בנימין נתניהו פועל מתוך ראייה כוללת לטובת העם והמדינה ולא יאפשר התנהלות פוליטית פרועה וחסרת אחריות שכזאת בממשלתו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מוקדם יותר תקף לפיד את נתניהו במהלך כנס אנרגיה שמתקיים בתל אביב תקף לפיד את נתניהו ואמר: "ראש הממשלה החליט להוביל אותנו לבחירות מיותרות. הוא דרש רק כדי שיגידו לו לא ואז רץ לספר לחבר'ה. נתניהו בחר לנהוג בחוסר אחריות לאומית ולא לעמוד בהתחייבויות שלו כלפי הציבור".

לפיד, שסירב לשבת בממשלה אחת עם הסיעות החרדיות, תקף את נתניהו: "במקום להעביר תקציב חברתי ולשפר את מעמד הביניים, מעדיף ראש הממשלה להעלות מסים ולשלם כבר עכשיו לחרדים. זה דיל עם החרדים מהסוג הישן והרע".

לדברי לפיד: "הייתה אלטרנטיבה טובה במקום לבזבז מיליארדי שקלים כדי למנוע בחירות מיותרות ולשתק את המשק הישראלי. יכולנו להעביר תקציב חברתי, להוסיף מיליארדי שקלים לחינוך, בריאות, רווחה וביטחון פנים, תוכנית הדיור הלאומית שמגדילה את ההיצע בהיקפים דרמטיים ולתת לזוגות צעירים הנחה של מע"מ ותוכנית מטרה".